Aktualności
07.02.2020

Młodzieżowy reprezentant Polski wypożyczony do Stomilu

Dwudziestoletni obrońca Serafin Szota został wypożyczony z Wisły Kraków do Stomilu Olsztyn. To podstawowy zawodnik prowadzonej przez Jacka Magierę młodzieżowej reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrał m.in. cztery spotkania podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata U-20.

Serafin Szota urodził się 4 marca 1999 roku. Przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Starcie Namysłów - klubie z którym u progu swojej kariery związany był jego ojciec - również obrońca - Piotr Szota. W kolejnych latach grał w juniorach Lecha Poznań. W sezonie 2016/2017 trafił do Zagłębia Lubin. Nie zdołał jednak zadebiutować w Ekstraklasie. Trafił na wypożyczenie do Odry Opole, w której barwach rozegrał 21 spotkań w Fortuna 1 Lidze. Na początku sezonu 2019/2020 związał się kontraktem z Wisłą Kraków. Teraz "Biała Gwiazda" wypożyczyła go do Stomilu Olsztyn (do końca 2020 roku).

Środkowy obrońca na swoim koncie ma dwadzieścia osiem występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U-17, U-18, U-19, U-20). W 2019 roku rozegrał cztery mecze na Mistrzostwach Świata do lat dwudziestu.

"Bardzo się cieszę, że wylądowałem w Stomilu. Mam tutaj kilku znajomych. Zapoznałem się już z drużyną. Chcemy grać w play-offach o Ekstraklasę" - mówił po podpisaniu kontraktu z "Dumą Warmii".

Stomil Olsztyn w zimowym okienku transferowym pozyskał już pięciu zawodników: holenderskiego pomocnika Sama van Huffela oraz obrońców - Jonatana Strausa, Mateusza Bondarenkę, Jakuba Staszaka i Serafina Szotę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: