Aktualności
04.02.2020

Ryan Archie dołączy do Lakersów

Ryan Archie to doświadczony, 31-letni zawodnik, który gra na pozycji rozgrywającego oraz tylnego obrońcy. Amerykanin występował już w drużynach z USA, Kanady, Meksyku, Włoch, Niemiec i Finlandii. W sezonie 2020 wzmocni ekipę Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers. Będzie jedynym importem Jeziorowców.

"Ryan Archie mieszka w Filadelfii. To inteligentny i skromny gość, dobry atleta. Będziemy mieli dużo pożytku z niego na boisku. Ale co ważniejsze - będzie też pomagał nam trenersko. Może grać jako quaterback oraz defensive back, co przy ograniczeniu do jednego importa w drużynach LFA2 jest ogromnym wzmocnieniem. Otrzymał dobre referencje od trenerów z Niemiec, gdzie był rozgrywającym" - charakteryzuje nowego zawodnika Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers Tomek Sawicki z zarządu kortowskiego klubu.

"Rozmawialiśmy z nim od prawie miesiąca o angażu u nas. Od początku twierdził, że podoba mu się nasze profesjonalne podejście i bardzo szybko udało się uzgodnić warunki kontraktu. Mam wielką nadzieję, że zostanie z nami do samego finału rozgrywek" - dodaje.

Z Tomaszem Sawickim spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której poznaliśmy także szczegóły dotyczące przygotowań i startu sezonu 2020 w LFA2.

Ryan Archie pojawi się w Olsztynie pod koniec lutego. Ligowa rywalizacja na drugim szczeblu polskich rozgrywek futbolu amerykańskiego wystartuje na przełomie w połowie kwietnia. Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers zmierzą się w Grupie Północnej z Białymi Lwami Gdańsk, Rhinos Wyszków, Tytanami Lublin oraz Wilkami Łódzkimi.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: