19.01.2020

Kompromitująca porażka Stomilu na koniec zgrupowania

Stomil Olsztyn przegrał 1:6 z trzecioligową Radunią Stężyca na zakończenie pierwszego tegorocznego obozu przygotowawczego do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Piłkarze Piotra Zajączkowskiego musieli nieźle dostać w kość podczas treningu, bo na boisku prezentowali się fatalnie.

Oczywiście - to tylko sparing. Nie ma co wyolbrzymiać znaczenia takiej porażki. Ale jednak wynik poszedł w kraj. Stomil zagrał najmocniejszym składem. Trener Piotr Zajączkowski wystawił dwie jedenastki a na boisku pojawili się także zawodnicy testowani. Wypadli bardzo blado. Zapewne to efekt tego, że piłkarze dostali wycisk podczas obozu. Dużo lepiej prezentowalli się w pierwszym sparingu w Centniewie (wygranym 2:1 z Olimpią Elbląg).

18 stycznia 2020 - Stężyca (Nadraduńskie Centrum Sportu i Rekreacji)
Radunia Stężyca - Stomil Olsztyn 6-1 (3-0)
Artur Formela 4', Dawid Cempa 33', 53', 62', Rafał Kosznik 40', Jakub Bach 73' - Koki Hinokio 51'

Stomil Olsztyn: (I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Jonatan Straus, Ołeh Tarasenko, Jakub Tecław, Mateusz Gancarczyk, Eric Molloy, Maciej Pałaszewski, Artur Siemaszko, Szymon Sobczak. (II połowa) Jakub Kanclerz - Wojciech Dziemidowicz, Lukáš Kubáň, Jakub Mosakowski, Mateusz Cetnarski, Waldemar Gancarczyk, Wojciech Hajda, Koki Hinokio, Grzegorz Lech, Richard Amaechi Johnson, zawodnik testowany.

Żółta kartka: Siemaszko.

"Duma Warmii" wróciła już do Olsztyna. Przez najbliższe będzie przygotowywać się na własnych obiektach. W planach są też kolejne mecze testowe. M.in. z Żaligirisem Wilno. 10 lutego Stomil wyjedzie natomiast na drugi obóz przygotowawczy - do Nieborowa.