15.01.2020

W Cetniewie Stomil też wygrywa

Piłkarze Stomilu Olsztyn przebywają na pierwszym tegorocznym obozie przygotowawczym. W Cetniewie mają zaplanowane dwa mecze kontrolne. W pierwszym wygrali 2:1 z Olimpią Elbląg. Bramki dla "Dumy Warmii" zdobyli w pierwszej połowie Artur Siemaszko i Oleg Tarasenko. Testowanych było trzech nowych zawodników.

Do Cetniewa pojechało 24 zawodników obecnej kadry Stomilu i (prawdopodobnie) trzech testowanych piłkarzy. Na pewno z zespołem przebywa wciąż lewy obrońca Jonatan Straus, który w pierwszym tegorocznym sparingu ze Zniczem Biała Piska zdobył dwie bramki. Na obozie jest też nigeryjski napastnik lub skrzydłowy (z holenderskim paszportem) Richard Amaechi Johnson. Obaj zagrali w spotkaniu z Olimpią Elbląg. Na boisku nie pojawił się natomiast wracający do pełnej sprawności Grzegorz Lech oraz Wojciech Hajda i Wiktor Biedrzycki (wszyscy trzej nie grali w tym roku jeszcze w meczach kontrolnych). Natomiast uraz łuku brwiowego wykluczył z gry Oktawian Skrzecza.

Stomil dobrze rozpoczął swój pierwszy sparing w Cetniewie. Już w 12 minucie na prowadzenie "Dumę Warmii" wyprowadził Artur Siemaszko. A pięć minut później na 2-0 podwyższył Ołeh Tarasenko. Dla ukraińskiego obrońcy była to już druga bramka w okresie przygotowawczym (trafił także w meczu z Huraganem Morąg). Elblążanie honorowe trafienie zapisali na swoim koncie po przerwie. W 51 minucie Michała Leszczyńskiego pokonał Dawid Wierzba.

"Uważam, że do przerwy byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, przeprowadziliśmy wiele dynamicznych akcji. Zawodnicy występujący w pierwszej części spotkania wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem, determinacją oraz pokazali duże umiejętności" - podsumował trener Piotr Zajączkowski. "Cel został zrealizowany - mieliśmy wygrać. Zagraliśmy dwoma jedenastkami, czyli prawie wszyscy piłkarze będący na obozie, wystąpili w tym spotkaniu. Jesteśmy zadowoleni z postawy całej ekipy."

15 stycznia 2020 - Władysławowo (Stadion Lekkoatletyczny COS OPO Cetniewo)
Olimpia Elbląg - Stomil Olsztyn 1-2 (1-2)
Dawid Wierzba 51' - Artur Siemaszko 12', Ołeh Tarasenko 17'

Olimpia Elbląg: (I połowa) Paweł Rutkowski - Daniel Morys, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski - Michał Miller, Michał Kuczałek, Michał Bednarski, Damian Szuprytowski, Cezary Demianiuk - Przemysław Brychlik. (II połowa) Sebastian Madejski - Tomasz Sedlewski, Dawid Wierzba, Kamil Wenger, Michał Balewski - Michał Kiełtyka, Klaudiusz Krasa, Michał Bednarski, Oskar Ryk, Daniel Morys - Przemysław Brychlik. Grali także: Kacper Ziewiec, Łukasz Sarnowski, Sebastian Milanowski, Mariusz Bucio, Jakub Branecki.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46' Michał Leszczyński) - Janusz Bucholc (46' Lukáš Kubáň), Ołeh Tarasenko, Rafał Remisz (46' Jakub Mosakowski), Jonatan Straus (46' zawodnik testowany) - Bartłomiej Niedziela (46' Mateusz Gancarczyk), Jakub Tecław (46' Waldemar Gancarczyk), Maciej Pałaszewski (46' Mateusz Cetnarski), Eric Molloy (46' Wojciech Dziemidowicz) - Szymon Sobczak (46' Koki Hinokio), Artur Siemaszko (46' Richard Amaechi Johnson).

Stomil Olsztyn będzie przebywał w Cetniewie do soboty 18 stycznia. Wtedy też drużyna Piotra Zajączkowskiego rozegra kolejny mecz kontrolny - z trzecioligową Radunią Stężyca.