14.01.2020

Irański olimpijczyk z Indykpolu AZS Olsztyn

Seyed Mousavi wywalczył z reprezentacją Iranu awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Środkowy Indykpolu AZS Olsztyn był najskuteczniejszym zawodnikiem finału turnieju kwalifikacyjnego, w którym jego drużyna pokonała 3:0 Chiny. Ta sztuka nie udała się natomiast Robbertowi Andrindze i kadrze Holandii.

Seyed Mousavi jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji na świecie. Środkowy Indykpolu AZS Olsztyn ma pewne miejsce w wyjściowym składzie reprezentacji Iranu, która była faworytem rozegranego w Chinach kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W fazie grupowej Irańczycy nie stracili nawet seta. Pokonali kolejno Tajwan, Kazachstan i Chiny. Niespodziewanie problemy napotkali w półfinale, wygranym dopiero po emocjonującym tie-breaku 3:2 z Koreą Południową. W decydującym o awansie ostatnim spotkaniu pokonali ponownie 3:0 gospodarzy  a Seyed był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny (zdobył 16 punktów).

W Tokio nie zagra natomiast reprezentacja Holandii z przyjmującym akademików Robbertem Andringą w składzie. Mało kto jednak stawiał na jej awans. Po porażkach z Serbią, Bułgarią i Francją odpadała już w fazie grupowej turnieju europejskiego.