Aktualności
13.01.2020

Paweł Woicki: Oczekujemy od siebie dużo

"Nie ma co się oglądać na innych. Trzeba brać to w swoje ręce. Mamy wielu bardzo dobrych zawodników, którzy potrafią zaskoczyć w każdym momencie" - mówił przed pierwszymi spotkaniami Indykpolu AZS Olsztyn w nowym roku Paweł Woicki. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z kapitanem akademików.

Indykpol AZS Olsztyn zakończył 2019 roku na szóstym miejscu w tabeli PlusLigi. Akademicy zapewnili sobie grę w ćwierćfinale Pucharu Polski i liczą się w walce grę w play-offach. Muszą jednak przełamać się po serii czterech kolejnych grudniowych porażek w meczach o stawkę (z MKS-em Będzin, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skrą Bełchatow i Vervą Warszawa).

"Oczekujemy od siebie dużo. Ciężko trenujemy i liczymy na to, że poprawimy swoja grę w kilku elementach i będziemy grali dobrze od samego początku tej drugiej części sezonu" - mówił w studiu Radia UWM FM Paweł Woicki. "Na pewno te ostatnie mecze pokazały nasze słabości, nad którymi musieliśmy pracować przez ostatni okres. Mam nadzieję, że już w pierwszym meczu ze Skrą pokażemy się z bardzo dobrej strony. Oczekuję od nas, że będziemy wszyscy - ja również - grali lepiej."

Stawką wyjazdowego spotkania ze Skrą Bełchatów (we wtorek 14 lutego o 20:30) jest awans do Final Four Pucharu Polski. Akademicy nie są foworytem tej rywalizacji, ale kibice na pewno liczą na niespodziankę. A już trzy dni później Indykpol AZS Olsztyn we własnej hali w meczu o ligowe punkty podejmie Aluron Virtu CMS Zawiercie. "Jurajscy Rycerze" zajmują w tabeli siódme miejsce i będzie zależało im na tym, by pokonać drużynę Paolo Montagnaniego, z którą wygrali już jesienią.

"Liczę na to, że zagramy z optymizmem. Nie, że będziemy myśleć o tym, że wygramy, tylko, że będzie trochę uśmiechu, radości z gry i ofensywnego podejścia. Nie mówię, że mamy tylko atakować i zagrywać, ale że będziemy w każdej akcji myśleli do przodu a nie przejmowali się tylko tym, co się wydarzyło na parkiecie. Na pewno dużo lepiej gra się z Aluronem u siebie niż na wyjeździe" - zapowiada kapitan kortowskiej drużyny.

Z Pawłem Woickim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Paweł Woicki podreśla, że pozytywnym zaskoczeniem pierwszej części obecnego sezonu jest postawa młodego środkowego akademików Mateusza Poręby. "Jest w nas spokój pod tym względem, że mamy najwyższej klasy zawodników - na przyjęciu i na środku. Dlatego jesteśmy na szóstym miejscu w tabeli a nie na dziesiątym (na którym zakończyliśmy poprzedni sezon)."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: