11.01.2020

Nieudana pogoń akademików w stolicy

Drugoligowy AZS UWM Olsztyn przegrał na wyjeździe 2:3 (19:25, 18:25, 25:21, 25:19, 9:15) z Legią Warszawa i wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli grupy 2. Siatkarze z Kortowa po dwóch przegranych setach przełamali się i doprowadzili do tie-breaka. W nim lepsi byli jednak gospodarze.

W poprzedniej kolejce AZS UWM Olsztyn we własnej hali przegrał 1:3 z liderem tabeli grupy 2 BAS-em Białystok. W Warszawie akademicy chcieli powalczyć o bardzo potrzebne im punkty. Jednak mecz rozpoczęli źle. Obudzili się po dwóch przegranych setach i doprowadzili do tie-breaka. Niestety nie sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło, że kto prowadząc 2:0 nie zakończy meczu na swoją korzyść, przegra go 2:3. Legia otrząsnęła się i była zdecydowanie lepsza w ostatnim secie wygrywając cały mecz 3:2.

O podsumowanie spotkania poprosiliśmy trenera Grzegorza Krzana. Spotkał się z nim Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

18 stycznia akademicy staną przed kolejną szansą na pierwsze zwycięstwo w tym roku. We własnej hali podejmą KS Metro Warszawa. Początek meczu o 17:00.