11.01.2020

Dwa zwycięstwa Stomilu w pierwszych tegorocznych sparingach

Stomil Olsztyn rozegrał w Mrągowie dwa mecze kontrolne. Wygrał 3-1 (1-1) ze Zniczem Biała Piska oraz 2-1 (1-1) z Huraganem Morąg. Z dobrej strony pokazał się testowany lewy obrońca Jonatan Straus (strzelił dwie bramki). 13 stycznia "Duma Warmii" wyjeżdża na obóz do Cetniewa.

Trener Piotr Zajączkowski teoretycznie silniejszy skład desygnował do gry ze Zniczem Biała Piska. Całe spotkanie rozegrał na lewej obronie były zawodnik m.in. Jagiellonii Białystok a ostatnio drugoligowej Legionovii Legionowo Jonatan Straus. I został bohaterem pierwszej w tym roku potyczki sparingowej - zdobył dwie bramki. Jedną dorzucił też grający na środku obrony Jakub Tecław. W tym meczu zagrali głównie zawodnicy znani już z występów w "Dumie Warmii" jesienią. Oprócz wspomnianego Strausa, testowany w drugiej połowie był także Rafał Parobczyk - 24-letni skrzydłowy (wychowanek Legii Warszawa, ostatnio grał w trzecioligowej Unii Skierniewice).

"Jestem zadowolony z postawy zawodników. Było to, czego chcieliśmy. Przeprowadziliśmy parę sprawnych akcji, strzeliliśmy trzy ładne bramki z dalszej odległości" - mówił trener Piotr Zajączkowski.

Posłuchajcie też, jak pierwszy mecz w nowym roku podsumował Jakub Mosakowski.

11 stycznia 2020 - Mrągowo (boczne boisko Stadionu Miejskiego)
Stomil Olsztyn - Znicz Biała Piska 3-1 (1-1)
Jonatan Straus 33', 50', Jakub Tecław 66' - Bartosz Giełażyn 18'

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc (46', Mateusz Gancarczyk), Jakub Tecław, Jakub Mosakowski, Jonatan Straus - Bartłomiej Niedziela (46', Koki Hinokio), Waldemar Gancarczyk, Maciej Pałaszewski (46',  Mateusz Cetnarski), Eric Molloy - Szymon Sobczak (46', Oktawian Skrzecz; 88', Maciej Serbintowicz), Artur Siemaszko (46', Rafał Parobczyk).

Znicz Biała Piska: (I połowa) Adam Radzikowski - Mateusz Romachów, Jacek Dzienis, Mateusz Maliszewski, Marcin Denert - Mateusz Jambrzycki, Patryk Gondek, Mateusz Furman, Maciej Famulak, Marcin Fiedorowicz - Bartosz Giełażyn. (II połowa) Przemysław Masłowski - Kacper Jagłowski, Andrzej Kosiński, Michał Kossyk, Ołeksandr Berezowśkyj - zawodnik testowany, Paweł Kossyk, zawodnik testowany, Patryk Gondek, Łukasz Trąbka - Bartosz Giełażyn.

Żółta kartka: Maliszewski.

Tuż po zakończeniu pierwszego sparingu, Stomil rozpoczął kolejny. Rywalem "Dumy Warmii" była także drużyna z trzeciej ligi - Huragan Morąg. I ponownie na listę strzelców wpisali się obrońcy: Wojciech Dziemidowicz i Ołeh Tarasenko. Całe spotkanie rozegrali trzej testowani Łotysze: obrońca Vladislavs Kuzmins i pomocnicy Eduards Tīdenbergs oraz Romāns Mickevičs. Ponadto sprawdzano m.in. 17-letniego lewego obrońcę Jakuba Staszaka.

Stomil Olsztyn - Huragan Morąg 2-1 (1-1)
Wojciech Dziemidowicz 23', Ołeh Tarasenko 88' - Piotr Łysiak 26'

Stomil Olsztyn: Michał Sobieski (46', Jakub Kanclerz) - Wojciech Dziemidowicz, Ołeh Tarasenko, Vladislavs Kuzmins, Jakub Staszak - Romāns Mickevičs (56', Maciej Serbintowicz), Mateusz Cetnarski (46', Hubert Szramka), zawodnik testowany (46', Jakub Jurczak), Eduards Tīdenbergs, Rafał Parobczyk (46', Koki Hinokio) - zawodnik testowany.

Huragan Morąg: (I połowa) Mateusz Lawrenc - Michał Ressel, Patryk Burzyński, Adam Paliwoda, Jakub Stankiewicz - Rafał Maćkowski, Paweł Grzybowski, Piotr Łysiak, Paweł Galik, Łukasz Swacha-Sock - Anton Kołosow. (II połowa) Michał Przyborowski - Dominik Domagalski,  Patryk Burzyński (68', Adam Paliwoda; 78', Paweł Grzybowski), Wiktor Perlejewski, Michał Ressel (68',  Jakub Stankiewicz) - Szymon Modrzewski, Krystian Ogrodowski,  Daniel Michałowski, Paweł Galik (68', Piotr Łysiak; 78', Łukasz Swacha-Sock), Cezary Januszkiewicz - Paweł Kapusta.

W obu meczach nie zagrali: Lukas Kuban, Rafał Remisz, Grzegorz Lech, Wojciech Hajda, Wiktor Biedrzycki i kontuzjowany Michał Leszczyński.

W poniedziałek 13 stycznia Stomil rozpocznie pierwszy obóz przygotowawczy. W Cetniewie drużyna będzie przebywać przez pięć dni. Rozegra tam mecze kontrolne: z Radunią Stężyca i Olimpią Elbląg.