Aktualności
14.12.2019

Joanna Jędrzejczyk w marcu powalczy o pas UFC

Potwierdziło się to, o czym już na początku grudnia mówiła w studiu Radia UWM FM Joanna Jędrzejczyk. 7 marca 2020 roku olsztynianka zmierzy się z Weili Zhang w walce o pas wagi słomkowej (do 52 kg) na gali UFC 248 w Las Vegas. "Zdobędę tytuł!" - zapowiada zawodniczka American Top Team.

Joanna Jędrzejczyk wróciła do treningów na początku grudnia. Po kontuzji, której nabawiła się w walce z Michelle Waterson nie ma już śladu. "Mam jeden cel! Widzę ten pas, widzę ten tytuł mistrzowski i chcę być w jak najlepszej formie. Weili jest bardzo mocną zawodniczką, bardzo dynamiczną. Ma silne ciosy. Ostatnią walkę wygrała przed czasem. Ja chcę się poświęcić w 110 procentach i po prostu być jeszcze lepszą wersją siebie niż ostatnio" - mówiła w studiu Radia UWM FM przed wylotem do USA. "Ta motywacja jest we mnie od kilku miesięcy. Skupiam się na tej walce, na tym dniu, na tej jednej nocy od momentu, gdy straciłam pas w 2017 roku. Może przegrałam jedną czy drugą walkę, ale ja nie poniosłam porażki. Nadal chcę biec w tych wyznaczonych przez siebie zawodach. A metą jest pas mistrzowski wagi słomkowej!"

Chinka na pewno będzie jednak wymagającą rywalką. Weili Zhang wygrała 20 ostatnich walk! Po pas mistrzowski sięgnęła latem tego roku pokonując Jessicę Andrade.

Z Joanną Jędrzejczyk spotkali się Piotr Szauer i Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Olsztyńską zawodniczkę poprosiliśmy także o podsumowanie mijającego roku. "To był rok docenienia życia - tego, co mam i tego, co przeszłam - drogi, którą wykonałam z niczego do czegoś. Ale to był też rok wzmocnienia dla mnie - jako kobiety, człowieka, zawodniczki. A 2020 roku będzie taką eksplozją i kulminacją tego wszystkiego. I nie mogę się tego doczekać!" - mówiła. Jakie ma jeszcze plany na najbliższe miesiące? Posłuchajcie!

Joanna Jędrzejczyk wraca do Olsztyna na święta. 2 stycznia ponownie wylatuje do USA, gdzie podczas campu będzie przygotowywała się już bezpośrednio do starcia o mistrzowski pas UFC.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: