Aktualności
09.12.2019

Jarosław Knopik: Wszystko jest w naszych rękach

Warmia Energa Olsztyn zakończyła rok zwycięstwem 28:26 (13:15) z Meblami Wójcik Elbląg. Na półmetku sezonu I ligi drużyna Jarosława Knopika zajmuje trzecie miejsce w grupie A tracąc tylko punkt do lidera. Szkoleniowiec olsztynian był gościem Magazynu Sportowego Radia UWM FM.

Warmia źle rozpoczęła mecz w Elblągu. To Meble Wójcik szybko objęły prowadzenie. Po kwadransie było 8:4 dla nich. "Od samego początku to spotkanie nie układało się według planu, który sobie nakreśliliśmy. Wszystko co robiliśmy przygotowując się do tego meczu nie zdawało egzaminu. Tak naprawdę od 40 minuty zaczęliśmy ratować to spotkanie. Chwała zawodnikom, że do końca wierzyli, byli zdeterminowani i przede wszystkim słuchali dziwnych poleceń, które ja im desygnowałem. Graliśmy bez bramkarza. Przyniosło to efekt. Cieszymy się z punktów i to jest najważniejsze na ten moment" - podsumował trener Jarosław Knopik.

Dlaczego szkoleniowcowi tak bardzo zależało na zwycięstwie olsztynian? "Dla naszego spokoju i tego co robimy od jakiegoś czasu było to bardzo ważne zwycięstwo. Ja jestem już rok w Warmii i ten plan jest realizowany krok po kroku. Sytuacja w tabeli mogłaby być zupełnie inna, gdyby tych punktów nie było. Mamy trochę spokoju i ciekawe wnioski na drugą rundę."

Z Jarosławem Knopikiem spotkali się Wojtek Miśkiewicz i Piort Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

KS Meble Wójcik Elbląg - OKPR Warmia Energa Olsztyn 26:28 (15:13)

Warmia Energa: Makowski, Kłodziński - Rupp 7, Kopyciński 5 (4/4), Malewski 3 (1/1), Wadowski 3, Dzido 3, Golks 2, Fabianowicz 2 (1/1) Kosmala 2, Mięsopust 1, Starzec, Sikorski, Zemełka

Warmia Energa Olsztyn zajmuje po 10. kolejkach trzecie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi. Do lidera - Nielby Wągrowiec - traci tylko punkt. Wygrała siedem spotkań i przegrała trzy. "Wszystko jest w naszych rękach. Wygrywając całą drugą rundę - nie musimy się na nikogo oglądać. Wtedy my będziemy tym pierwszym zespołem. Przed sezonem mówiliśmy, że chcemy walczyć o czołowe lokaty. I jesteśmy w pierwszej trójce. Z tego się trzeba cieszyć" - mówi Jarosław Knopik.

Przed zawodnikami i sztabem jeszcze spotkanie wigilijne. Potem rozstaną się na kilka tygodni. Do wspólnych treningów wrócą 3 stycznia. Do 9 stycznia będą przebywać na obozie w Rynie. W planach jest też turniej towarzyski w Korszach (prawdopodobnie 18 stycznia) i kilka spotkań kontrolnych.

Pierwszy mecz rundy rewanżowej Warmia rozegra 2 lutego. W Hali Urania zmierzy się z drugą drużyną tabeli - Mazurem Sierpc. Tydzień później czeka ją wyjazdowe spotkanie z liderem - Nielbą Wągrowiec. "To będą kluczowe mecze tej rundy. Mamy czas, żeby się do nich przygotować. Nic nie musimy zmieniać. Wszystko co się wydarzyło dało nam tyle informacji, że wiemy, gdzie zostały popełnione błędy i w jakim kierunku mamy zmierzać."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: