Aktualności
09.12.2019

Ósma porażka KKS-u Olsztyn w tym sezonie

Coraz bardziej komplikuje się sytuacja KKS-u Olsztyn w pierwszej lidzie koszykarek. Podopieczne Tomasza Sztąberskiego przegrały ósmy mecz w tym sezonie. Na wyjeździe uległy 64:81 drużynie AZS UW Warszawa i wciąż zajmują przedostatnie miejsce w tabeli grupy A.

 

"Pojechaliśmy do Warszawy z dużymi nadziejami na zwycięstwo i zrewanżowanie się za porażkę w Olsztynie. Niestety po ośmiu minutach zespół z Warszawy wszedł w swój rytm i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca" - relacjonował trener Tomasz Sztąberski. "Mimo porażki jestem bardzo zadowolony z postawy dziewcząt. Tym bardziej, że w trakcie spotkania kontuzji uległa Ksenia Woźniak - nasz strzelec wyborowy z obwodu. Po kontuzji wróciła natomiast Jola Wichłacz, która nie jest jeszcze w pełni dysponowana, ale robi różnicę, jeśli chodzi o ułożenie zespołu. Mimo znakomitej postawy kapitan zespołu Joanny Markiewicz nie zdołaliśmy udźwignąć tego ciężaru. Różnica siedemnastu oczek na korzyść warszawy jest myląca. Praktycznie w samej końcówce ta przewaga wzrosła do takich rozmiarów."

Z Tomaszem Sztąberskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

AZS UW Warszawa – KKS Olsztyn 81:64 (25:18, 15:13, 20:24, 21:9)

KKS: Markiewicz 28, N. Żukowska 2, Woźniak, K. Żukowska 8, Wichłacz 15, Kitkowska, Jastrzębska, Wybraniec-3, Bałdyga, Gzinka 8, Birkos

Kolejne spotkanie KKS Olsztyn rozegra w niedzielę 15 grudnia o 13:00. We własnej hali podejmie sąsiadującą w tabeli drużynę Politechniki Gdańskiej II. "Trudno przewidzieć w jakim składzie przyjedzie zespół z Gdańska. Jeżeli będzie wzmocniony dziewczynami z Ekstraklasy to będzie nam niezwykle trudno. Młode gdańszczanki tanio skóry nie sprzedają. Walka, jeszcze raz walka - to klucz do zwycięstwa. Mam nadzieję, że wreszcie zaskoczymy jeżeli chodzi o skuteczność a nasze głowy będą chłodne i będą podejmowały odpowiednie decyzje" - zapowiada Tomasz Sztąberski.

Nie wiadomo jeszcze jak poważna jest kontuzja Ksenii Woźniak. Do treningów wróciła już natomiast Marta Sztąberska. Możliwe, że w barwach KKS-u Olsztyn wystąpi jeszcze w tym roku - 20 grudnia w domowym spotkaniu z SMS-em PZKosz II Łomianki.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: