07.12.2019

Zamiast prezentu... porażka z autsajderem PlusLigi

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Hali Urania z ostatnią drużyną PlusLigi MKS-em Będzin 2:3 (25:23, 22:25, 25:15, 21:25, 13:15). Goście wywalczyli pierwsze punkty w tym sezonie. A akademicy muszą uporać się ze swoimi problemami. Przed nimi trzy arcytrudne spotkania z drużynami z Kędzierzyna-Koźla, Bełchatowa i Warszawy.

Trener Paolo Montagnani dokonał jednej korekty w składzie swojego zespołu. W miejsce Mateusza Miki w przyjęciu pojawił się Robbert Andringa. Kolejny raz mecz rozpoczął także na parkiecie Paweł Pietraszko. Pierwsza partia nie zaskoczyła niczym kibiców. Indykpol AZS Olsztyn kontrolował grę, utrzymując minimalne prowadzenie, które utrzymał do końca. Akademicy wygrali 25:23 a najwięcej punktów zdobyli Jan Hadrava i Wojciech Żaliński.

To chyba trochę uśpiło czujność gospodarzy. W drugim secie do głosu doszli podopieczni Jakuba Bednaruka. Po kilku błędach kortowskiej drużyny zbudowali czteropunktową przewagę (12:8) i utrzymywali ją przez dłuższy czas. W końcówce na placu gry pojawili się Mateusz Poręba, Remigiusz Kapica, Mateusz Mika i Tomasz Kowalski. Indykpol zbliżył się do rywala na jeden punkt (21:22), ale ostatecznie przegrał 22:25.

W kolejnym secie w Hali Urania rządzili akademicy. Ich dominacja na parkiecie nie podlegała dyskusji. Wygrali 25:15.  Świetnie serwował Robbert Andringa (3 asy!). Błyszczał Irańczyk Seyed Mousavi, ale swoje zrobiły też dobre zmiany (m.in. wprowadzenie młodych: Remigiusza Kapicy i Mateusza Poręby).

Niestety kryzys dopadł gospodarzy ponownie w czwartej partii. MKS Będzin zerwał się do walki i zbudował sobie czteropunktowe prowadzenie 13:9, utrzymał je do końca wygrywając 25:21 i doprowadzając do tie-breaka. To pozwoliło ostatniej drużynie tabeli PlusLigi zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie. Dwa - bo wygrali także ostatniego seta 15:13. MVP spotkania został Rafał Sobański.

Indykpol AZS Olsztyn - MKS Będzin 2:3 (25:23,22:25,25:15,21:25,13:15)

Indykpol AZS: Woicki (1), Poręba (6), Seyed (11), Żaliński (15), Andringa (13), Hadrava (17), Żurek (libero) oraz Kowalski, Pietraszko (2), Kapica (8), Mika (2)

MKS: Buczek, Gunia (11), Dryja (10), Superlak (7), Sobański (18), Fayazi (15), Potera (libero) oraz Ratajczak, Pająk (1), Fornal, Schmidt, Faryna (13), Sossenheimer (2)

MVP: Rafał Sobański

Indykpol AZS Olsztyn zakończy 2019 rok trzema spotkaniami z drużynami z czołówki tabeli Plus Ligi. W sobotę 14 grudnia o 17:30 akademicy zmierzą się na wyjeździe z Mistrzem Polski - Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Natomiast 18 i 21 grudnia do Hali Urania przyjadą: PGE Skra Bełchatów oraz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.