Aktualności
01.12.2019

Drugoligowy AZS UWM Olsztyn znów wygrał

Z jednego z najdalszych wyjazdów w sezonie drugoligowy AZS UWM Olsztyn przywiózł cenne dwa punkty. Kortowska drużyna pokonała 3:2 Międzyrzec Podlaski, choć przegrywała już 0:2. Akademicy z bilansem czterech zwycięstw i czterech porażek zajmują siódme miejsce w tabeli grupy 2.

Pierwsze dwa sety spotkania w Międzyrzecu Podlaskim padły łupem gospodarzy (25:21, 25:22). Od trzeciej partii do głosu doszła jednak młoda drużyna z Kortowa. AZS UWM Olsztyn wygrał kolejno 25:15 i 25:22 a w tie-breaku zapewnił sobie zwycięstwo w całym meczu (15:11).

O podsumowanie spotkania poprosiliśmy trenera akademików Grzegorza Krzana. Spotkała się z nim Dominika Stawicka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Kolejne spotkanie AZS UWM Olsztyn rozegra także na wyjeździe. W sobotę 7 grudnia o 17:00 zmierzy się z ekipą UKS Centrum Augustów. Zwycięstwo pozwoli akademikom nie tylko wydostać się ze strefy spadkowej tabeli grupy 2 drugiej ligi. Obecnie zajmują siódme miejsce. Jednak bilansem czterech zwycięstw i czterech porażek może "pochwalić się" aż sześć zespołów (od drugiego do siódmego miejsca). Dwie wygrane w ostatnich pojedynkach 2019 roku mogą dać drużynie Grzegorza Krzana bezpieczną pozycję w najlepszej czwórce.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: