Aktualności
01.12.2019

Podwójne przełamanie olsztyńskich szczypiornistów

Warmia Energa Olsztyn wygrała na wyjeździe 27:22 (15:9) z autsajderem grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej - Tytanami Wejherowo. Drużyna Jarosława Knopika przełamała się zatem pod dwóch kolejnych porażkach. Swoje spotkanie w drugiej lidze wygrał także Szczypiorniak Olsztyn.

Warmia Energa Olsztyn po dwóch kolejnych przegranych meczach (u siebie z USAR-em Kwidzyn i na wyjeździe z Gwardią Koszalin) bardzo potrzebowała przełamania. Spotkanie w Wejherowie było wymarzoną do tego okazją. Tytani przegrali dotąd wszystkie swoje ligowe mecze.

Jednak mecz olsztynianie rozpoczęli bardzo nerwowo. Zmarnowali kilka swoich okazji i to gospodarze prowadzili 3:0. Szybko jednak wszystko wróciło do normy i Warmia do przerwy wypracowała sobie sześć bramek przewagi (15:9). To pozwoliło jej kontrolować spotkanie i wygrać je dość swobodnie 27:22.

"Z punktu widzenia mentalnego to było bardzo ciężkie spotkanie. Wszyscy wokół - kibice, eksperci, działacze - oczekiwali zwycięstwa. I jeszcze nie pomogliśmy sobie, bo na początku było dość nerwowo" - ocenił trener Jarosław Knopik. "Cieszymy się, że wygraliśmy. Mam nadzieję, że słabszy okres już za nami i nie wróci. Teraz już przygotowujemy sie do kolejnego meczu."

Z Jarosławem Knopikiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Tytani Wejherowo- OKPR Warmia Energa Olsztyn 27:22 (15:9)

Warmia Energa: Makowski, Kłodziński - Mięsopust 7 (1/1), Wadowski 5 (3/3), Kosmala 4 (1/1), Malewski 3, Fabianowicz 2 (1/1), Golks 2, Starzec 2, Dzido 1, Kopyciński 1 (0/1), Sikorski, Rupp, Zemełka

W tabeli grupy A pierwszej ligi Warmia Energa Olsztyn awansowała na trzecie miejsce. W swoim ostatnim w 2019 roku meczu zmierzy się na wyjeździe z Meblami Wójcik Elbląg - w niedzielę 8 grudnia o 17:00.

W drugiej lidze na przełamanie liczył także Szczypiorniak Olsztyn. W poprzednich dwóch kolejkach zawodnicy Daniela Żółtaka mierzyli się z silniejszymi rywalami (Samborem Tczew i niepokonanym MKS-em Grudziądz). Przegrali oba te spotkania i do Czerska na mecz z MKS-em Handball jechali po komplet punktów. Z zadania wywiązali się w stu procentach. Zwyciężyli 31:22 (14:10).

W ostatniej kolejce pierwszej rundy (w sobotę 7 grudnia o 17:30) zagrają na wyjeździe z Jeziorakiem Iława.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: