Aktualności
29.11.2019

Podsumowanie piłkarskiego roku na Warmii i Mazurach

To był dobry rok dla piłkarskich drużyn z Warmii i Mazur. Kluby z naszego regionu nieźle radzą sobie w rozgrywkach centralnych. Z kłopotów finansowych wydostał się Stomil Olsztyn. Sporo ciekawych pomysłów zrodziło się też w Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej. O czym w Magazynie Sportowym Radia UWM FM opowiadał prezes WMZPN Marek Łukiewski.

Świetnie rozwija się forBET IV Liga.  Odkąd pojawił się sponsor tytularny rozgrywek, zaczęło być o nich głośniej. Ale to nie wszystko. "Kluby zaczęły  rozwijać się nie tylko na polu sportowym, ale również marketingowym, organizacyjnym. Wchodzą w nowe sfery działania podążając za klubami z wyższych klas rozgrywkowych" - mówił w studiu Radia UWM FM Marek Łukiewski.

Rozgrywki tego szczebla jesienią zdominował GKS Wikielec. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Tarnowskiego wygrała wszystkie siedemnaście spotkań! Jest już o krok od awansu do trzeciej ligi. A w niej w obecnym sezonie znakomicie radzą sobie kluby z Warmii i Mazur. Liderem jest Sokół Ostróda. Nieźle grają też: Znicz Biała Piska, Huragan Morąg i beniaminek Concordia Elbląg.

Inna drużyna z Elbląga - Olimpia - jak równy z równym rywalizuje natomiast z klubami z całej Polski w drugiej lidze. Rundę jesienną zakończyła na piątej pozycji - premiowanej grą w barażach o awans do Fortuna 1 Ligi. Spokojnie jest też w końcu w Stomilu Olsztyn. Pojawił się inwestor i jest nadzieja na normalność w "Dumie Warmii" na długie lata. Choć forma drużyny prowadzonej przez Piotra Zajączkowskiego w ostatnich tygodniach raczej rozczarowuje...

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w 2019 roku zorganizował także program Master Coach. Jego zwycięzcą został trener Jezioraka Iława Wojciech Figurski. "Program jest innowacyjny. Wymyśliliśmy go szukając pomysłu na zainspirowanie trenerów, żeby się szkolili. Wybraliśmy jedenastu, którzy przeszli przez eliminacje i dla nich zorganizowaliśmy warsztaty z najlepszymi trenerami Polski. W ostatnim odcinku był Czesław Michniewicz. To wszystko było nagrywane i powstawały odcinki. Mogli oglądać to wszyscy sympatycy piłki nożnej i zobaczyć, że każdy z trenerów może się szkolić" - tłumaczy prezes WMZPN. Druga edycja konkursu odbędzie się w przyszłym roku.

Z Markiem Łukiewskim spotkali się Wojtek Miśkiewicz i Piotr Szauer. Zapraszamy do wyłuchania rozmowy!

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej podsumuje niebawem 2019 rok. 13 grudnia w Hotelu Mrągowo Resort & SPA odbędzie się Piłkarska Gala WMZPN, połączona ze spotkaniem wigilijnym przedstawicieli środowiska piłkarskiego naszego województwa. Właśnie ruszyło głosowanie w plebiscycie, który kolejny raz wyłoni najlepszych piłkarzy, trenerów, drużyny, działaczy i sędziów regionu. Więcej informacji znaleźć można na stronie: wmzpn.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: