Aktualności
26.11.2019

Zwycięstwo akademików z MOS WOLA Warszawa

Drugoligowy AZS UWM Olsztyn wygrał w kortowskiej hali z MOS WOLA Warszawa 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) i awansował w tabeli grupy 2 na siódme miejsce. "To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne, żeby odzyskać wiarę we własne umiejętności" - podkreślał trener akademików Grzegorz Krzan.

W poprzedniej kolejce siatkarze z Kortowa niespodziewanie przegrali - także we własnej hali - z ostatnią drużyną tabeli, SMS-em PZPS Spała II. Mecz z MOS WOLA Warszawa był więc szansą na odbicie się od dna tabeli grupy II drugiej ligi. Zwycięstwo gwarantowało akademikom przeskoczenie rywala ze stolicy.

"Zagraliśmy nieźle od pierwszej do ostatniej piłki. Trzeba też przyznać, że przeciwnik z Warszawy nie zaprezentował najlepszej formy u nas" - podsumował trener Grzegorz Krzan.

AZS UWM Olsztyn przed sezonem bardzo się zmienił. Dączyło sporo młodych zawodników, którzy dopiero zbierają doświadczenie w seniorskiej siatkówce. "Ta drużyna cały czas się buduje. Widać postępy od początku sezonu. Zaczynamy wygrywać z drużynami, które teoretycznie są faworytami w spotkaniach z nami. Natomiast cały czas jeszcze brakuje tej regularności. Także pracujemy cały czas nad tym. Widać postępy w elementach, które trenujemy. Czeka nas na pewno trudniejsza druga runda, bo jest więcej spotkań wyjazdowych. Ale wierzę, że nasza gra będzie już lepsza i dzięki temu będziemy potrafili punktować."

Z Grzegorzem Krzanem spotkała się Dominika Stawicka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Ostatnie trzy mecze w 2019 roku AZS UWM Olsztyn rozegra na wyjeździe. W najbliższej kolejce - w sobotę 30 listopada o 18:00 - rywalem akademików będzie Międzyrzec Podlaski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: