Aktualności
25.11.2019

Szczypiorniak przegrał w Olsztynie z niepokonanym MKS-em Grudziądz

KS Szczypiorniak Olsztyn dzielnie walczył w meczu 8. kolejki drugiej ligi piłki ręcznej z liderem grupy pomorskiej MKS-em Grudziądz. Goście wygrali w tym sezonie wszystkie swoje spotkania. I okazali się lepsi także od drużyny Daniela Żółtaka zwyciężając 33:25 (17:13).

W poprzedniej kolejce olsztynianie przegrali wyjazdowe spotkanie z Samborem Tczew 27:29, choć do przerwy prowadzili zdecydowanie (15:9). Dlatego mobilizacja na mecz z liderem była podwójna. Choć Szczypiorniak uległ MKS-owi Grudziądz różnicą ośmiu bramek, trener Daniel Żółtak był zadowolony z postawy swoich zawodników.

"Staraliśmy się gonić rywala cały czas i szkoda, że skończyło się różnicą ośmiu bramek. Ale Grudziądz jest faworytem ligi, ma bardzo doświadczonych zawodników. Chłopaki włożyli tyle, ile mogli sił, doświadczenia i zaangażowania. Mecz w naszym wykonaniu był niezły" - mówił szkoleniowiec olsztyńskiej drużyny. "To było bodajże najmniejsze w tym sezonie zwycięstwo Grudziądza. Jest to zespół, który aspiruje do awansu do 1 ligi. Jeżeli nadal tak będzie grał, to ten awans na pewno wywalczy" - chwalił rywala.

Z Danielem Żótakiem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Szczypiorniak Olsztyn zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli grupy pomorskiej II ligi piłki ręcznej (5 zwycięstw i 3 porażki). W najbliższej kolejce zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Handball Czersk (w sobotę 30 listopada o 17:00). Ostatni w tym roku mecz drużyna Daniela Żółtaka rozegra tydzień później - także na wyjeździe - z Jeziorakiem Iława.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: