24.11.2019

Pierwsze zwycięstwo futsalistek z Kortowa w nowym sezonie

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała w Kortowie po bardzo emocjonującym meczu 5:4 (2:3) z Pragą Warszawa w drugiej kolejce nowego sezonu 1 Ligi Futsalu Kobiet. Posłuchajcie, jak spotkanie podsumowały: trener Ewa Kuliś oraz Aleksandra Kojadyńska i Aleksandra Leszczyńska.

Na inaugurację nowego sezonu AZS UWM High Heels Olsztyn przegrał we własnej hali z ekipią Helios Białystok 0:3. Podopieczne Ewy Kuliś chciały zatem w końcu zapunktować i sięgnąć po pierwsze zwycięstwo. To nie przyszło łatwo. Choć kortowska drużyna stwarzała sobie więcej bramkowych okazji, w pierwszej połowie to warszawianki trzykrotnie obejmowały prowadzenie. Po przerwie dołożyły jeszcze jedną bramkę i było 4:2 dla Pragi.

Wtedy jednak kortowskie futsalistki zabrały się do odrabiania strat. I zrobiły to bardzo efektownie! W trzy minuty strzeliły trzy bramki i wygrały 5:4. Na listę strzelców wpisały się: Julia Klonowska, Marta Smolińska (dwukrotnie) i Nina Michalska.

"Dziewczyny mocno się starały. Pierwsza połowa nie była dla nas korzystna. Miałyśmy dziury w obronie i gubiłyśmy przeciwniczki. Na szczęście troszkę otrzeźwiałyśmy w szatni i w drugiej połowie mocniej zagrałyśmy w obronie. Miałyśmy bardzo wiele strzałów na bramkę. Były słupki i poprzeczki. Dziewczyny zagrały bardzo dobry mecz!" - chwaliła swoje podopieczne Ewa Kuliś.

O spotkaniu w studiu Radia UWM FM opowiadały Aleksandra Kojadyńska i Aleksandra Leszczyńska. Z zawodniczkami spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

W trzeciej kolejce 1 Ligi Futsalu olsztynianki zagrają na wyjeździe z KS Zdrowie Garwolin. Mecz zaplanowano w sobotę 30 listopada o 16:00. Do kortowskiej hali wrócą 14 grudnia, gdy podejmować będą Unifreeze Górzno.

AZS UWM High Heels Olsztyn - Praga Warszawa 5:4 (2:3)
0:1 - Jakubowska (6'), 1:1 - Klonowska (7'), 1:2 - Krzyżanowska (11'), 2:2 - Smolińska (18'), 2:3 - Strasińska (19'), 2:4 - Dębska (26'), 3:4 - Puchalska (samobójcza) (33'), 4:4 - Michalska (34'), 5:4 - Smolińska (35').

AZS: Kojadyńska - Żuchowska, Michalska, Leszczyńska, Klonowska.
Rezerwowe: Benecka - Smolińska, Wasilewska, Dąbrowska, Łapińska, Piwko, Seroka, Duda, Cwalińska.

Praga: Krzyczkowska - Krzyżanowska, Sokołowska, Strasińska, Warachowska.
Rezerwowe: Brendota, Dębska, Jakubowska, Kuczyńska, Mańka, Puchalska.