17.11.2019

Młodzi akademicy przegrali mecz na dnie tabeli

Drugoligowy AZS UWM Olsztyn przegrał w Kortowie z SMS-em PZPS Spała II 1-3 (25-19, 26-28, 16-25, 19-25). Dla gości, którzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy 2 było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Akademicy wygrali tylko jeden mecz więcej i wyprzedzają w tabeli jedynie tę drużynę.

Drużyna prowadzona przez Grzegorza Krzana liczyła na zwycięstwo. Po serii porażek z silnymi rywalami, w poprzedniej kolejce wygrała na wyjeździe 3-2 z Metro Warszawa. Spotkanie z młodzieżą ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale miało więc być kolejnym krokiem w górę tabeli.

Niestety kortowski zespół jedynie w dwóch pierwszych setach nawiązał walkę. Najpierw wygrał 25-19, ale już w drugiej bardzo wyrównanej partii górą byli goście (28-26). To podcięło skrzydła akademikom z Kortowa. W kolejnych setach przegrali już zdecydowanie 16-25 i 19-25 i w całym spotkaniu 1-3.

"Humory nie są najlepsze... Mocno liczyliśmy na to, że zapunktujemy w tym meczu. Jesteśmy niepocieszeni wynikiem, ale na pewno chcielibyśmy zrewanżować się w najbliższym spotkaniu i podejdziemy do niego mocno zmotywowani" - skomentował trener Grzegorz Krzan.

Nasza reporterka Dominika Stawicka podczas wtorkowego treningu AZS-u UWM Olsztyn rozmawiała także z dwójką zawodników: Jakubem Ciunajtisem i Oliwierem Kubackim.

W najbliższej kolejce (w sobotę 23 listopada) także we własnej hali akademicy podejmą zespół MOS Wola Warszawa. Ekipa ze stolicy podobnie jak AZS UWM Olsztyn wygrała dotąd tylko dwa mecze i przegrała cztery. Początek spotkania o 18:00.