Aktualności
08.11.2019

Drugoligowy AZS UWM Olsztyn przełamał się w stolicy

Ze zmiennym szczęściem radzi sobie drugoligowy AZS UWM Olsztyn w rozgrywkach II ligi siatkówki. W ostatnich tygodniach akademicy mierzyli się z bardzo wymagającymi rywalami. Przegrali z BAS-em Białystok i Legią Warszawa. Ale wygrali też na wyjeździe Metro Warszawa. Naszym gościem był trener Grzegorz Krzan.

Po wyjazdowej porażce 0-3 z liderem tabeli BAS-em Białystok, akademicy we własnej hali podejmowali również silną Legię Warszawa. Przegrali po bardzo wyrównanym spotkaniu 1-3 (25-20, 23-25, 27-29, 21-25). "Były to zdecydowanie najtrudniejsze spotkania w naszej grupie. Te drużyny zapowiadały przed sezonę walkę o awans do I ligi. Z BAS-em przegraliśmy dosyć szybko. Natomiast z Legią przez dłuższe fragmenty to my graliśmy lepszą siatkówkę. Niestety w tych najważniejszych momentach górę wzięło doświadczenie" - mówi trener akademików Grzegorz Krzan.

W ostatniej kolejce AZS UWM Olsztyn wygrał jednak na wyjeździe z Metro Warszawa 3-2 (25-27, 23-25, 25-21, 25-17, 15-13). "Zaczęliśmy nie za dobrze (przegrywaliśmy już 0-2), ale były to sety przegrywane na przewagi. Od trzeciego seta nasza gra zaskoczyła i wygrywaliśmy dosyć pewnie. Bardzo dobrze weszliśmy też w tie-break, ale w końcówce zrobiło się trochę nerwowo. Każde takie zwycięstwo buduje drużynę!"

W swojej grupie drugiej ligi siatkarze AZS-u UWM Olsztyn zajmują obecnie przedostatnie ósme miejsce (wygrali dwa mecze i przegrali trzy). Szkoleniowiec widzi jednak poprawę w grze. "Ta drużyna zaczyna się rzeczywiście kształtować. Zaczyna też działać to, co ćwiczymy sobie na treningach. Oczywiście przed nami jeszcze długa droga. Natomiast wierzę, że wygrane mecze będą pojawiać się coraz cżęściej i ten styl, jakość naszej gry będzie coraz lepsza."

Z Grzegorzem Krzanem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Kolejne ligowe spotkanie AZS UWM Olsztyn rozegra dopiero 16 listopada. W kortowskiej hali akademicy zmierzą się z zamykającym tabelę SMS-em PZPS Spała II. Ale w najbliższy weekend juniorzy z Kortowa wezmą udział w międzynarodowym turnieju w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: