Aktualności
04.11.2019

Zmiany u Lakersów. Nowy trener i nowi zawodnicy zza oceanu

Gray Levy nie będzie w kolejnym sezonie trenerem drużyny Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers. Amerykanin nie chce już opuszczać ojczyzny, ale pomaga Jeziorowcom w znalezieniu nowego szkoleniowca i zawodników zza oceanu. Pierwszy został właśnie przedstawiony. To 25-letni linebacker Alonzo Brock. O kadrowych zmianach opowiedział nam Tomasz Sawicki.

Pewny gry w nowym sezonie w barwach olsztyńskiej drużyny jest już Alonzo Brock. Linebacker wzmocni formację defensywną Lakersów. Urodził się 24 stycznia 1994 roku. Amerykanin ma 185 centrymetrów wzrostu i 102 kg wagi. Grał  w kilku amerykańskich klubach uniwersyteckich a ostatnie dwa sezony spędził w Australii.

"Dostał bardzo dobre rekomendacje z drużyn, w których grał w Stanach (Uniwersytet w Louisville i Kentucky State University). Wydaje mi się, że będzie fajnym wzmocnieniem naszej drużyny. Jest nominalnym linebackerem - nominalnie gra na zewnątrz lub w środku. Ostatnie dwa sezony grał w Australii. Mam nadzieję, że nie przerazi go zimno i temperatura w Polsce" - mówił w studiu Radia UWM FM Tomasz Sawicki, odpowiedzialny za kontakt z nowym zawodnikiem.

W listopadzie poznamy także drugiego gracza zza oceanu, który w sezonie 2020 będzie reprezentował barwy Jeziorowców z Olsztyna. "W Polsce ciężko się grać bez amerykańskiego rogrywającego, czyli filaru ofensywy. Rozmowy są bardzo zaawansowane. W tej chwili dopinamy już bardzo szczegółowe sprawy."

W budowie zespołu i układaniu planu treningowego olsztyńskiej ekipie pomaga Gray Levy. Szkoleniowiec, który prowadził drużynę Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers w tym roku, nie wróci jednak do Polski. "Chodzi o sprawy osobiste. Żona ma dosyć jego podróży po świecie. Ostatnie sześć lat spędził w Europie. Buduje teraz dom w Nevadzie i chce chyba odpocząć. Bardzo pomaga mi w researchu zawodników i jest naszym wsparciem."

Z Tomaszem Sawickim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Nowego szkoleniowca poznamy na pewno jeszcze w tym roku. Zarówno trener jak i zagraniczni zawodnicy przylecą do Polski na przełomie stycznia i lutego 2020 roku. Sezon 2020 w Lidze Futbolu Amerykańskiego wystartuje natomiast w marcu. Lakersi ponownie grać bedą w najwyższej 1 Dywizji.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: