02.11.2019

Akademicy wygrali z Resovią

Indykpol AZS Olsztyn wygrał na wyjeździe 3-1 (25-20, 25-20, 21-25, 25-19) z Asseco Resovią Rzeszów. Do zwycięstwa akademików poprowadzili najskuteczniejsi na parkiecie tego dnia: Jan Hadrava i Wojtek Żaliński. Ekipa z Podpromia przegrała dotąd wszystkie spotkania w nowym sezonie PlusLigi.

Paolo Montagnani ponownie postawił na ten sam wyjściowy skład, który rozpoczynał dwa poprzednie spotkania. Zagrali więc od pierwszej minuty: Jan Hadrava, Mateusz Poręba, Seyed Mousavi, Paweł Woicki, Wojciech Żaliński, Robbert Andringa i Michał Żurek. W pierwszym secie Indykpol AZS Olsztyn grał bardzo skutecznie. Liderami od początku meczu byli: Jan Hadrava i Wojtek Żaliński. Tylko oni w pierwszej partii zdobyli 14 punktów (po 7 każdy), co dało akademikom pewne zwycięstwo 25-20.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze. Wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Olsztynianie dzięki dobrej grze blokiem i zagrywką przełamali ich wyrównując przy stanie 8-8. Chwilę później było już 8-11 po błędach Wojtka Żalińskiego. Jednak przyjmujący wraz z Hadravą dobrą grą ponownie odrobili trzy punkty. Punktowy blok dorzucił jeszcze Mateusz Poręba i Indykpol prowadził 12-11. Przez kolejne minuty znów dominowali zawodnicy z Kortowa. Było 19-15, 22-18 i 25-20.

Drużyna z Podpromia próbowała jeszcze powalczyć. Wygrała w trzeciej partii 25-21. Ale na więcej nie było stać zespołu prowadzonego przez Piotra Gruszkę.  Ostatni set należał ponownie do gości (25-19) i Indykpol AZS Olsztyn cieszył się ze zwycięstwa w całym meczu 3-1. MVP spotkania został Jan Hadrava. Zdobył 24 punkty. 20 dorzucił Wojciech Żaliński. I to im oraz młodemu Mateuszowi Porębie (12 punktów) należą się największe brawa.

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (20:25,20:25,25:21,19:25)

Asseco Resovia: Shoji (4), Krulicki (6), Kosok (11), Hoag (6), Marechal (2), Bartman (17), Perry (libero) oraz Komenda (2), Buszek (9), Możdżoenk (1), Schulz, Perry (libero)

Indykpol AZS: Woicki (1), Poręba (11), Seyed (8), Żaliński (19), Andringa (7), Hadrava (24), Żurek (libero) oraz Kowalski,

MVP: Jan Hadrava

Kolejny mecz Indykpol AZS Olsztyn rozegra w Hali Urania. W piątek 8 listopada o 20:30 podejmować będzie GKS Katowice. Transmisja na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy!