20.10.2019

Przełamanie Warmii w meczu z Jurandem

Po dwóch ostatnich porażkach Warmia Energa Olsztyn przełamała się w domowym meczu z Jurandem Ciechanów. Drużyna Jarosława Knopika wygrała w Hali Urania zdecydowanie 32:23 (17:8) i wciąż jest liderem grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Bohaterem spotkania był bramkarz gospodarzy Daniel Makowski.

Przypomnijmy, że Warmia rozpoczęła sezon 2019/2020 znakomicie. Wygrała kolejne trzy spotkania i objęła prowadzenie w tabeli grupy A pierwszej ligi. Jednak później przyszedł mały kryzys. Zaczęło się od porażki w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski z Meblami Wójcik Elbląg. A kilka dni później podopieczni Jarosława Knopika nieznacznie ulegli także w meczu ligowym ekipie Mazura Sierpc.

Mecz z Jurandem Ciechanów zaczął się niemrawo. Po sześciu minutach tablica wyników wskazywała remis 1:1. Powoli jednak olsztynianie rozkręcali się, poprawili skuteczność i zaczęli budować swoją przewagę. Do przerwy prowadzili 17:8 i w drugiej części spotkania mogli już spokojnie kontrolować jego przebieg. Pewnie w bramce interweniował Daniel Makowski. A bramki zdobywali niemal wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się na parkiecie. Najwięcej: Dawid Mięsopust, Mateusz Kosmala (po 5), Mateusz Kopyciński i Marcin Malewski (po 4).

"Gramy w miarę dobrze. Cieszy fakt, że po porażkach szybko wróciliśmy na ścieżkę wygranych. To jest najważniejsze. Trzy punkty zostaja w Uranii, która jest niezdobyta jeszcze w tym sezonie. Z tego się radujemy" - podsumował trener Jarosław Knopik.

Z Jarosławem Knopikiem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Posłuchajcie też, jak mecz podsumował Daniel Makowski.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - CKS Jurand Ciechanów 32:23 (17:8)

Warmia Energa: Makowski, Kłodziński, Pikura - Mięsopust 5 (1/1), Kosmala 5, Kopyciński 4 (2/2), Malewski 4 (1/1), Golks 3, Dzido 2, Starzec 2, Wadowski 2, Rupp 2, Deptuła 1, Fabianowicz 1 (1/1), Sikorski 1, Zemełka

MVP meczu: Daniel Makowski

Teraz przed olsztyńską drużyną trzy tygodnie przerwy. W szóstej kolejce będzie pauzować. Kolejny mecz rozegra dopiero w sobotę 9 listopada o 18:00 - na wyjeździe z Sokołem Kościerzyna.