Aktualności
05.10.2019

Nieudany początek sezonu olsztyńskich koszykarek

KKS Olsztyn przegrał przed własną publicznością z AZS-em Uniwersytet Warszawski 73:87 (13:16, 19:29, 8:6, 24:19). Podopieczne Tomasza Sztąberskiego przespały drugą kwartę spotkania inaugurującego nowy sezon i mimo niezłej gry w kolejnych - nie potrafiły już odrobić strat.

Olsztynianki przystąpiły do meczu inaugurującego nowy sezon znacznie osłabione. Latem drużynę opuściły: Aleksandra Mońko i Adrianna Kalinowska a karierę zakończyła Wiktoria Bałdyga. Dodatkowo na kilka tygodni przez kontuzję z gry wykluczona jest Marta Sztąberska a trener Tomasz Sztąberski nie mógł też skorzystać z pomocy młodszej z sióstr Żukowskich.

Przemeblowany skład momentami grał całkiem nieźle. Ale nie wszystkie zawodniczki udźwignęły ciężar spotkania. "Zabrakło nam konsekwencji w działaniu - szczególnie w ataku pozycyjnym. Praktycznie ani razu nie zagraliśmy schematów, które ćwiczymy na co dzień a które nam wychodziły na treningach i w meczach sparingowych. Zabrakło też skuteczności rzutów zza linii siedmiu metrów - szczególnie punktów kapitana zespołu. Nie wiem czemu to można przypisać. Dziewczyny walczyły jak zwykle i chwała im za to. Jest w tej chwili jedynym naszym atutem" - podsumował spotkanie trener olsztynianek.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami olsztyńskiej ekipy były: Ksenia Woźniak (25 puntów) oraz Karina Gzinka (18), która dołączyła do KKS-u przed startem sezonu. Jest wychowanką Widzewa Łódź, a poprzednie lata sprzędziła w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach. W październiku rozpoczęła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Wojtek Miśkiewicz po meczu rozmawiał także z kapitan KKS-u Olsztyn Joanną Markiewicz. Posłuchajcie, jak oceniła swoją grę i postawę koleżanek z parkietu.

W drugiej kolejce KKS Olsztyn zagra na wyjeździe z Politechniką II Gdańsk (12 października, 18:00).

 

KKS Olsztyn - AZS Uniwersytet Warszawski 73:87 (13:16, 19:29, 8:6, 24:19)

KKS: Markiewicz 9, Woźniak 25, N. Żukowska 10, Wybraniec 6, Gromadzińska oraz Gzinka 18, Jastrzębska 2, Birkos 3, Nowogórska, Przeradzka.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: