Aktualności
05.10.2019

Warmia Energa Olsztyn liderem tabeli!

Warmia Energa Olsztyn wygrała swój trzeci kolejny mecz w nowym sezonie pierwszej ligi piłki ręcznej. Podopieczni Jarosława Knopika pokonali w Hali Urania 32:28 (15:12) SPR GKS Żukowo i z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli grupy A. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z Mazurem Sierpc.

Warmia Energa Olsztyn kontrolowała mecz. I gdyby jej zawodnicy byli bardziej skuteczni pod bramką rywala - spotkanie rozstrzygnęliby dużo wcześniej. Goście - szczególnie w drugiej połowie - postawili trudne warunki. A olsztyńską ekipę ratować musiał bramkarz Daniel Makowski. Trener Jarosław Knopik przyznał po ostatnim gwizdku, że takiej gry GKS-u Żukowo się spodziewał.

"Takiego spotkania się spodziewaliśmy. Bardzo niewygodna, wysoka defensywa zespołu z Żukowa sprawiła nam wiele problemów. Najważniejsze są trzy punkty i to, że kończymy to spotkanie w zdrowiu. Cieszymy się z tego zwycięstwa i patrzymy dalej" - mówił szkoleniowiec w rozmowie z naszym reporterem.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z najlepszym zawodnikiem meczu - Maciejem Fabianowiczem. Posłuchajcie!

Warmia Energa Olsztyn - GKS Żukowo 32:28 (15:12)

Warmia Energa: Kłodziński, Makowski, Pikura - Mięsopust 3, Dzido 2, Starzec, Idzikowski, Fabianowicz 8, Sikorski, Kosmala 1, Wadowski 1, Golks 1, Zemełka 1, Rupp 6, Deptuła 3, Malewski 6.

MVP: Maciej Fabianowicz

Warmia z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Olsztynianie w czwartej kolejce zagrają na wyjeździe z MKS-em Mazurem Sierpc. Mecz odbędzie się w sobotę 12 października o 17:00. Wcześniej - bo już w środę 9 października w Ostródzie odbędzie się finał Wojewódzkiego Pucharu Polski: Warmia Energa Olsztyn - Meble Wójcik Elbląg.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: