Aktualności
02.10.2019

Akademicy wygrali w Kortowie na inaugurację

W pierwszym meczu nowego sezonu drugiej ligi siatkarze AZS-u UWM Olsztyn wygrali we własnej hali z Centrum Augustów 3:1 (25:19, 29:31, 25:18, 25:22). Zadowolony z gry swojej drużyny był trener Grzegorz Krzan. "Cała drużyna zagrała dobrze. Nadal mamy duże rezerwy - zwłaszcza w zagrywce. Dobrze graliśmy taktycznie i w ataku" - mówił w studiu Radia UWM FM.

Akademicy z drużyną z Augustowa grali także podczas tegorocznego Memoriału im. prof. Wiktora Wawrzyczka. Wówczas wygrali 3-2. "W tym pierwszym meczu błędów było bardzo dużo. Wynikały z braku zgrania, koncentracji i motywacji, której brakuje często w meczach towarzyskich. W meczu ligowym błędów było zdecydowanie mniej. Na twarzach zawodników było widać chęć zwycięstwa i koncentrację" - podsumował Grzegorz Krzan.

Najskuteczniejszy na boisku był Wiktor Mielczarek.  "Dobrze pokazał się w przyjęciu. Bierze na siebie bardzo dużo gry w tym elemencie, ale nie zawsze gra w ataku. Ale w tym meczu rzeczywiście w obu elementach zagrał przyzwoicie."

Z Grzegorzem Krzanem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

W drugiej kolejce spotkań grupy 2 II ligi AZS UWM Olsztyn będzie pauzował. Kolejny mecz rozegra w sobotę 12 października o 17:00 w hali przy ul. Prawocheńskiego w Kortowie. Zmierzy się z Bestiosem Białystok.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: