30.09.2019

Maciej Kowalewicz ponownie najlepszym juniorem w Polsce

Reprezentant klubu Gwardia Olsztyn Maciej Kowalewicz wywalczył trzy złote medale strzeleckich Mistrzostw Polski juniorów. W Bydgoszczy bronił tytułów sprzed roku. I potwierdził swoją dominację w świetnym stylu kończąc młodzieżową karierę. Teraz przed nim starty z seniorami.

Maciej Kowalewicz był zdecydowanym faworytem rywalizacji w Bydgoszczy. W tym roku wywalczył już brązowym medal Mistrzostw Europy Juniorów w strzelectwie kulowym. A w poprzednich Mistrzostwach Polski juniorów wywalczył także trzy złota.

"Jestem bardzo zadowolony, że mogłem utrzymać swój poziom. Co prawda, nie było łatwo, ponieważ miałem godnych siebie rywali, którzy aspirują do tego, żeby wejść do czołówki światowej" - mówił po starcie w studiu Radia UWM FM. Reprezentant klubu Gwardia Olsztyn i student turystyki i rekreacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztyn był ponownie najlepszy w trzech konkurencjach: karabin pneumatyczny 60 strzałów, karabin dowolny 3x40 strzałów w trzech postawach oraz karabin dowolny 60 strzałów leżąc.

Z Maciejem Kowalewiczem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Przed Maćkiem w tym roku jeszcze start w finale Pucharu Polski juniorów oraz walka o miejsce w kadrze na seniorskie Mistrzostwa Europy. Te odbęda się w lutym 2020 roku.