17.09.2019

Mateusz Kamiński wygrał test przedolimpijski w Tokio

Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) i Michał Kudła wygrali w Tokio wyścig w konkurencji C2 na dystansie 1000 metrów. Start był przedolimpijską próbą a reprezentanci Polski w pokonanym polu zostawili medalistów tegorocznych Mistrzostw Świata. O pobycie w Japonii olsztynianin opowiedział nam w studiu Radia UWM FM.

"Wyprzedziliśmy osady które były przed nami na Mistrzostwach Świata w Szeged. To był ostatni start w tym sezonie, który napawa optymizmem na następny bardzo ważny rok, który jest rokiem olimpijskim" - skomentował swój start reprezentant klubu OKSW Olsztyn.

Polski Związek Kajakowy wysłał do Tokio 10 reprezentantów kraju. Zawodnicy, szkoleniowcy, fizjoterapeuci mogli też zapoznać się z warunkami pogodowymi panującymi na torze na którym zostały zainstalowane nowe urządzenia i bloki startowe. Takie doświadczenie może się bardzo przydać w kontekście przyszłorocznych startów.

Mateusz Kamiński był gościem Magazynu Sportowego Radia UWM FM. Rozmawiali z nim Sebastian Chrostowski i Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Podczas Mistrzostw Świata w węgierskim Szeged Mateusz Kamiński w parze z Michałem Kudłą zajęli szóste miejsce w finale konkurencji C2 na dystansie 1000 metrów. Chwilę później z klubowym kolegą Tomaszem Barniakiem olsztynianin wywalczył w Poznaniu trzy medale kajakarskich Mistrzostw Polski. Kanadyjkarze zwyciężyli w konkurencjach: C-2 1000 metrów oraz C-2 500 metrów. Drugiego dnia imprezy dorzucili także srebro na sprinterskim dystansie 200 metrów.