Aktualności
11.09.2019

Faworyci nie zawiedli - znamy ćwierćfinalistów Wojewódzkiego Pucharu Polski

Sokół Ostróda, Huragan Morąg, Znicz Biała Piska i Concordia Elbląg po efektownych zwycięstwach z niżej notowanymi rywalami awansowały do ćwierćfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. W kolejnej rundzie zagrają także: Jeziorak Iława, Polonia Lidzbark Warmiński i rezerwy Stomilu Olsztyn.

Foto: Paweł Piekutowski

Najwięcej bramek padło w Zwierzewie, gdzie grający na co dzień w klasie okręgowej GLKS Szeląg Kormoran uległ Huraganowi Morąg aż 0-13. Trzecioligowiec dominował na boisku przez całe spotkanie nie pozwalając rywalowi oddać choćby jednego strzału na swoją bramkę.

Nie zawiódł także Sokół Ostróda. Lider tabeli grupy I trzeciej ligi pokonał na wyjeździe A-klasową drużynę Jordana Kazanice 10-0. Natomiast w Barczewie beniaminek forBET IV Ligi GKS Pisa przegrał 1-8 z Concordią Elbląg. Ostatni z trzecioligowych klubów z Warmii i Mazur Znicz Biała Piska wygrał bez problemu 4-0 z Mamrami Giżycko.

Mocne kadrowo rezerwy Stomilu Olsztyn (z Pawłem Głowackim, Aleksanderem Kowalskim, Wojciechem Dziemidowiczem, Kokim Hinokio i Mateuszem Cetnarskim w składzie) pokonały na wyjeździe 5-2 Barkas Tolkmicko. W derbach powiatu iławskiego Motor Lubawa uległ na własnym boisku Jeziorakowi Iława 0-2. Natomiast bardzo dobrze spisująca się w forBET IV Lidze Polonia Lidzbark Warmiński pokonała 3-0 w Biskupcu tamtejszą Tęczę.

Ostatnie ze spotkań 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski Śniardwy Orzysz - MKS Korsze zostanie rozegrane 24 września.

Wyniki 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski:
Motor Lubawa - Jeziorak Iława 0:2
Jordan Kazanice - Sokół Ostróda 0:10
Kormoran Zwierzewo - Kaczkan Huragan Morąg 0:13
Tęcza Biskupiec - Polonia Lidzbark Warmiński 0:3
Mamry Giżycko - Znicz Biała Piska 0:4
Pisa Barczewo - Concordia Elbląg 1:8
Barkas Tolkmicko - Stomil II Olsztyn 2:5
Śniardwy Orzysz - MKS Korsze

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 21 kwietnia 2020 roku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: