Aktualności
09.09.2019

Szczypiorniak Olsztyn przed przełomowym sezonem?

Na dwa tygodnie przed startem rozgrywek drugiej ligi piłki ręcznej Sebastian Chrostowski spotkał się z Danielem Żółtakiem, który poprowadzi drużynę Szczypiorniaka Olsztyn. Jakie cele stawia swoim zawodnikom na najbliższe miesiące? Jak ekipa, którą wzmocnił m.in. Radek Dzieniszewski przygotowywała się do sezonu? Posłuchajcie!

 

"Celu na ten sezon jeszcze nie określiliśmy. W przeciągu dwóch najbliższych lat chcielibyśmy powalczyć o awans. To pierwszy sezon, w którym poprowadzę zespół. Na pewno potrzeba trochę czasu, żeby dojrzał i robił postępy" - mówi Daniel Żółtak. "Celem jest na pewno poprawa gry i zdobywanie punktów. Pierwsza runda wszystko zweryfikuje, gdzie będziemy na koniec sezonu" - dodaje.

W meczach sparingowych Szczypiorniak Olsztyn grał m.in. z Jeziorakiem Iława, MKS-em Grudziądz i AZS-em UKW Bydgoszcz. "Daliśmy pograć wszystkim. Wynik był sprawą drugorzędną. Najważniejsze było to, żebyśmy zagrali w różnych ustawieniach. Patrząc na charakter tego zespołu i pozystanie Radka Dzieniszewskiego liczę, że ten potencjał będzie spory i pokażemy, że możemy wygrywać z lepszymi."

Z Danielem Żółtakiem spotkał się Sebastian Chrostowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

KS Szczypiorniak Olsztyn zainauguruje nowy sezon 21 lub 22 września meczem z AZS-em UMK Toruń.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: