Aktualności
09.09.2019

Sandra Kruk brązową medalistką Mistrzostw Europy

Olsztyńska bokserka Sandra Kruk wywalczyła w Hiszpanii brązowy medal Mistrzostw Europy w kategorii do 57 kg. Wielokrotna mistrzyni Polski opowiadała o swoim starcie i dotychczasowej karierze w Magazynie Sportowym Radia UWM FM. Spotkał się z nią Sebastian Chrostowski. Posłuchajcie!

Mistrzostwa Europy odbyły się na przełomie sierpnia i września w hiszpańskim Alcobendas. Sandra Kruk stoczyła tam trzy walki. "Losowanie nie było dla mnie zbyt korzystne. W pierwszej walce trafiłam na Rosjankę, która jest wicemistrzynią z ubiegłego roku. Ale nie miałam z nią większych problemów - wygrałam 5:0" - opisuje pierwszy pojedynek z Darią Abramową. W kolejnej rundzie spotkała się z Białorusinką Heliną Brujewicz. "To bardzo siłowa zawodniczka. Było bardzo dużo wymian. Wygrałam 3:2."

Na koniec przegrała 2:3 z Włoszką Irmą Testą. "Zabrakło niewiele. U dwóch sędziów był remis i wskazali Włoszkę. Bardzo dużo klinczowała. Walka nie była zbyt ładna dla oka."

Sandra zdobywała już medale międzynarodowych imprez, m.in. Mistrzostw Unii Europejskiej i Mistrzostw Świata. "Największym sukcesem było wicemistrzostwo świata w 2012 roku" - przyznaje bokserka. Srebrny medal wywalczyła siedem lat temu w chińskim Qinhuangdao.

Z Sandrą Kruk spotkał się Sebastian Chrostowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Marzeniem mieszkającej w Olsztynie bokserki jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. "Każdy sportowiec marzy o Igrzyskach. Mam nadzieję, że uda mi się w lutym pojechać na kwalifikację i będę mogła nas reprezentować."

Sandra Kruk jest żołnierzem 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. "Praca umożliwia mi trenowanie. Dzięki przychylności dowódców mogę brać udział w zgrupowaniach i reprezentować kraj" - dodaje.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: