Aktualności
02.09.2019

Z Płocka do Olsztyna - Miłosz Rupp

Większość swojej kariery spędził w Płocku. W tym roku rezerwy Orlen Wisły zamienił na Warmię Energa Olsztyn. Miłosz Rupp o pierwszych tygodniach spędzonych w nowym klubie opowiadał w Magazynie Sportowym Radia UWM FM. Posłuchajcie, jak rozgrywający czuję się w nowym zespole i ocenia jego potencjał przed nowym sezonem pierwszej ligi.

Miłosz Rupp przyznaje, że decyzja o przenosinach do Olsztyna była podyktowana m.in. znajomością z trenerem Warmii Energa Olsztyn Jarosławem Knopikiem. "Jest moim trenerem także w rozgrywkach międzynarodowych w piłce ręcznej plażowej. Dostałem też informację od starszych kolegów, którzy wcześniej tutaj grali, o bardzo ambitnych planach w nadchodzących sezonach. To były główne powody tego, że przyszedłem do Warmii" - mówił w studiu Radia UWM FM.

Jak ocenia pierwsze mecze sparingowe z nową drużyną? "Mamy szeroką kadrę (około 20 zawodników). Trener chce przetrenować wszystkie warianty i zagrywki. Wszystko idzie ku dobremu. Potwierdzają to wyniki. Zostały trzy tygodnie do rozpoczęcia ligi i będziemy w optymalnej formie!"

Z Miłoszem Ruppem rozmawiali Sebastian Chrostowski i Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Warmia Energa Olsztyn wygrała dwa turnieje sparingowe - w Olsztynie i Elblągu. Niebawem wybiera się także do Legionowa.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: