01.09.2019

Trzy medale Mistrzostw Polski dla olsztyńskich kanadyjkarzy

Mateusz Kamiński i Tomasz Barniak wywalczyli w Poznaniu trzy medale kajakarskich Mistrzostw Polski. Kanadyjkarze klubu OKSW Olsztyn zwyciężyli w konkurencjach: C-2 1000 metrów oraz C-2 500 metrów. Drugiego dnia imprezy dorzucili także srebro na sprinterskim dystansie 200 metrów.

Mistrzostwa Polski odbyły się na torze Malta w Poznaniu. Najlepsi polscy kajakarze i kanadyjkarze rywalizowali 31 sierpnia i 1 września. Olsztyńska ekipa była bezkonkurencyjna na dłuższych dystansach.

Mateusz Kamiński i Tomasz Barniak pierwszego dnia wywalczyli dwa złote medale - na 1000 i 500 metrów. Na zakończenie imprezy dorzucili jeszcze srebro na 200 metrów.

"Przed zawodami pływaliśmy razem tylko kilka dni. A Mistrzostwa były bardzo trudne. Udało się wygrać z medalistami Mistrzostw Świata. To cieszy" - przyznał w studiu Radia UWM FM Tomasz Barniak. Teraz przed kanadyjkarzami testy olimpijskie w Tokio. Już 10 września lecą do Japonii. "Chcemy zwalczyć tzw. jet lag, zobaczyć jakie tam jest jedzenie, sprawdzić tory i bazę hotelową" - zdradził nam Mateusz Kamiński, który niedawno wywalczył kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.

Z Mateuszem Kamińskim i Tomaszem Barniakiem spotkał się Sebastian Chrostowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Podczas Mistrzostw Świata w węgierskim Szeged Mateusz Kamiński w parze z Michałem Kudłą zajął szóste miejsce w finale konkurencji C2 na dystansie 1000 metrów. Po tym starcie o swoich planach opowiadał w studiu Radia UWM FM. Posłuchajcie!