25.08.2019

Konrad Bukowiecki złotym medalistą Mistrzostw Polski!

Konrad Bukowiecki zdobył złoty medal lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Radomiu. W konkursie pchnięcia kulą reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn pokonał Mistrza Europy Michała Haratyka. W swojej najlepszej próbie osiągnął wynik 21 metrów i 83 centymetry.

Konrad Bukowiecki prowadził już od pierwszej kolejki konkursu, w której pchnął kulę na odległość 21 metrów i 25 centymetrów. Michał Haratyk był o kilka centymetrów gorszy. Kolejne serie to gorsze wyniki obu zawodników.

Kulomiot klubu z Kortowa pokazał moc w swojej czwartej próbie (21 metrów i 70 centymetrów). Haratyk zbliżył się w piątej serii (21.45), ale nie przerzucił Bukowieckiego, który cieszył się z drugiego w karierze tytułu Mistrza Polski, poprawiając jeszcze swój rezultat w ostatniej serii (21.83). Poprzednio tryumfował w 2016 roku. W kolejnych dwóch latach zdobywał srebro a w 2015 roku wywalczył swój pierwszy - brązowy - medal.

Przypominamy, że reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn pobił w tym roku swój rekord życiowy. Obecnie wynosi on 21 metrów i 97 centymetrów. Zdobył złote medale letniej Uniwersjady w Neapolu i Mistrzostw Europy U23 w Gavle. Najważniejszy start jednak dopiero przed nim. To Mistrzostwa Świata w Doha w Katarze. O przygotowaniach do tej imprezy opowiadał niedawno na antenie Radia UWM FM. Posłuchajcie!

Podczas zorganizowanych w dniach 23-25 sierpnia w Radomiu 95. Mistrzostw Polski klub AZS UWM Olsztyn reprezentowali jeszcze: Klaudia Maruszewska i Kacper Kozłowski. Oszczepniczka zajęła piąte miejsce, w najlepszej swojej próbie osiągając wynik 49 metrów 42 centymetry. Wygrała Maria Andrejczyk (59.00).

Kacper Kozłowski nie przeszedł eliminacji na swoim głównym dystansie - 400 metrów. Awansował natomiast do finału biegu na 200 metrów. Był w nim siódmy z czasem 21.64 sekundy. Na tym dystansie liczyliśmy na dobry start Dominika Smosarskiego. Niestety z rywalizacji do końca sezonu wykluczyła go kontuzja. Przypomnijmy, że na początku roku wywalczył złoty medal Halowych Mistrzostw Polski.

W klasyfikacji medalowej tegorocznych Mistrzostw Polski KS AZS UWM Olsztyn zajął 13. pozycję. W klasyfikacji punktowej był 22.