24.08.2019

Mateusz Kamiński z kwalifikacją do Tokio!

Reprezentant klubu OKSW Olsztyn Mateusz Kamiński zajął w parze z Michałem Kudłą szóste miejsce w finale konkurencji C2 na dystansie 1000 metrów podczas Mistrzostw Świata w kajakarstwie w węgierskim Szeged. Wywalczył tym samym dla Polski kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020.

Polacy z świetnej strony zaprezentowali się już w półfinale. W swojej serii zajęli drugie miejsce tuż za późniejszymi złotymi medalistami - Hao Liu i Hao Wang z Chin. Obie ekipy w półfinałowym starcie poprawiły rekord świata! Liczyliśmy zatem, że dzień później będziemy cieszyć z medalu dla biało-czerwonych.

Jednak w finale Kamiński i Kudła finiszowali na szóstej pozycji.  "Najważniejszy cel został wykonany - kwalifikacja olimpijska. Miejsce jest niższe niż w zeszłym roku, ale wtedy nie było takiej obsady. Widać było to po czasach które osiągaliśmy. To były najszybsze Mistrzostwa Świata w historii" - mówił olsztynianin w studiu Radia UWM FM.

Z Mateuszem Kamińskim spotkali się Sebastian Chrostowski i Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

W tym roku Mateusz Kamiński zakończy sezon startem podczas Mistrzostw Polski. W planach ma również wyprawę z kadrą do Tokio na przeolimpijskie testy.