Aktualności
02.08.2019

Szczypiorniak dogoni Warmię?

Daniel Żółtak został trenerem drugoligowego klubu piłki ręcznej Szczypiorniak Olsztyn. Liderem drużyny na parkiecie ma być były kapitan Warmii Energa Olsztyn Radosław Dzieniszewski. U ich boku doświadczenie zbierać będą młodzi zawodnicy. Cel - awans na zaplecze Superligi.

Szczypiorniak Olsztyn nadal będzie stawiał na szkolenie młodzieży. Ale klub chciałby także zaistnieć w rozgrywkach seniorskich. Mają w tym pomóc doświadczeni Daniel Żółtak i Radek Dzieniszewski, którzy jeszcze niedawno decydowali o sile Warmii Energa Olsztyn.

"Te nazwiska nie są przypadkowe. To są osoby związane z Olsztynem. Dojrzeliśmy jako Szczypiorniak. Mamy sporo wychowanków na wysokim poziomie i oni uciekają z Olsztyna. Chcielibyśmy być takim klubem, który przede wszystkim skupia utalentowaną młodzież z województwa i obrabia ją. I żeby oni tutaj zostawali i reprezentowali nasz region. Na pewno młodzi zawodnicy dużo nauczą się od Daniela i Radka" - mówi prezes Szczypiorniaka Konstanty Targoński.

"Naszym głównym celem jest szkolenie dzieci i młodzieży. Natomiast chcemy się rozwijać w każdej płaszczyźnie. Chcemy inwestować w seniorów, ale też dzieci" - dodaje.

Nowy trener Szczypiorniaka Olsztyn Daniel Żółtak zapewnia, że stęsknił się za pracą. I choć miał propozycję z Superligi, chciał zostać w Olsztynie. "Moim zadaniem jest prowadzenie zespołu drugoligowego i rozwijanie chłopaków. Cele są długofalowe. Łatwo nie będzie. Ale mamy zespół, który ma duży potencjał."

Sebastian Chrostowski rozmawiał także z Radkiem Dzieniszewskim. Jak były kapitan Warmii Energa Olsztyn zapatruje się na grę w Szczypiorniaku? Posłuchajcie!

Szczypiorniak rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 12 sierpnia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: