Aktualności
13.07.2019

Konrad Bukowiecki ponownie złoty!

Konrad Bukowiecki potwierdził swoją bardzo dobrą formę i w konkursie pchnięcia kulą wywalczył złoty medal lekkoatletycznych Mistrzostw Europy U23 w szwedzkim Gävle. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn w swojej najlepszej próbie osiągnął wynik 21 metrów i 51 centymetrów.

Foto:

Konrad Bukowiecki bronił tytułu Mistrza Europy U23 wywalczonego dwa lata wcześniej w Bydgoszczy. Do Gävle przyleciał jako złoty medalista Uniwersjady w Neapolu, gdzie poprawił także ponad trzydziestoletni rekord tej imprezy (o czym więcej także na naszej stronie).

W tegorocznym konkursie młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu rozkręcał się powoli. Zaczął od rezultatu poniżej 20 metrów. Z czasem jednak pokazał swoją dominację pchając kulę na odległość 21,51 metra. Drugi Włoch Leonardo Fabbri był gorszy o ponad metr (20,50).  Brązowy medal wywalczył reprezentant gospodarzy Szwed Wictor Petersson (19,53).

O dwóch medalowych startach (wcześniej zdobył złoto Uniwersjady w Neapolu) Konrad Bukowiecki opowiadał na antenie Radia UWM FM. Rozmawiał z nim Piotr Szauer. Posłuchajcie!

W Mistrzostwach Europy U23 klub AZS UWM Olsztyn reprezentowała także oszczepniczka Klaudia Maruszewska. Z wynikiem 52 metry i 9 centymetrów awansowała do finału, w którym start i osiągnięcie dobrego rezultatu utrudniła jej lekka kontuzja. "Niestety przegrałam z przywodzicielem. Na rozgrzewce naciągnęłam mięsień, starałam się jak mogę, ale po wynikach widać że nieskutecznie. Wracam do Polski się zregenerować i trenujemy dalej do Mistrzostw Polski seniorów" - napisała.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: