12.07.2019

Stomil znów skuteczny. Ograł Wigry 4-1

W kolejnym letnim sparingu Stomil Olsztyn pokonał w Bartoszycach 4-1 (2-0) Wigry Suwałki. Bramki dla "Dumy Warmii" zdobyli: Rafał Remisz, Wiktor Biedrzycki, Koki Hinokio i Mateusz Cetnarski. Drużyna Piotra Zajączkowskiego kolejne dni spędzi na swoim drugim obozie przygotowawczym w Kórniku.

Po bezbarwnym meczu z Huraganem Morąg (1-1) w którym Stomil raził nieskutecznością, w dużo silniejszym rywalem grającym także w Fortuna 1 Lidze "biało-niebiescy" zaprezentowali się bardzo solidnie. Wygrali 4-1, a okazji do strzelenia bramek mieli o wiele więcej. Rzutu karnego nie wykorzystał Waldemar Gancarczyk a Grzegorz Lech z rzutu wolnego trafił w słupek.

Trener Piotr Zajączkowski dał szansę gry przede wszystkim podstawowym zawodnikom. Testował jeszcze kilku piłkarzy i być może zabierze ich na obóz do Kórnika w Wielkopolsce. Przed spotkaniem roczny kontrakt z "Dumą Warmii" podpisał 29-letni ukraiński obrońca Oleg Tarasenko.

Posłuchajcie, co po spotkaniu z Wigrami powiedzieli liderzy drużyny: Grzegorz Lech i Janusz Bucholc.

12 lipca 2019 - Bartoszyce (Stadion Miejski)
Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 4-1 (2-0)
Rafał Remisz 3', Wiktor Biedrzycki 19', Koki Hinokio 53', Mateusz Cetnarski 69' (karny) - Joel Huertas 47' (karny)

Stomil Olsztyn: (I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Ołeh Tarasenko, Lukáš Kubáň - Artur Siemaszko, Wiktor Biedrzycki, Wojciech Hajda, Grzegorz Lech, Mateusz Gancarczyk - Szymon Sobczak. (II połowa) Michał Leszczyński - Wojciech Dziemidowicz, Aleksander Kowalski, Jakub Tecław, Jakub Mosakowski - Waldemar Gancarczyk, zawodnik testowany (70 Hubert Szramka), Paweł Głowacki, Mateusz Cetnarski, Bartłomiej Niedziela - Koki Hinokio (70 zawodnik testowany).