11.07.2019

Testowani zawodnicy oblali sprawdzian w Stomilu

Stomil Olsztyn po słabym meczu zremisował z trzecioligowym Huraganem Morąg 1-1 (0-0). Bramki padły do rzutach karnych, które skutecznie egzekwowali:  Anton Kołosow i Mateusz Cetnarski. Trener Piotr Zajączkowski dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. Ci testowani nie sprawdzili się i prawdopodobnie stracili szansę na kontrakt.

Wśród testowanych zawodników znaleźli się m.in.: Wojciech Hajda, Karol Landowski, Jakub Jurczak, Nikolas Wróblewski, Daniel Smuga i Maciej Gaszka.

"Do przerwy graliśmy solidnie, tylko byliśmy bardzo nieskuteczni. Powinniśmy strzelić co najmniej 3-4 bramki" - ocenił trener Stomilu Piotr Zajączkowski. "Po przerwie wystąpili zawodnicy testowani, którzy nie sprostali zadaniu. I gdybym miał dzisiaj podejmować decyzję, to z 5-6 z nich od ręki bym odesłał. Jeżeli mamy sprowadzać takich zawodników z innego regionu kraju, którzy niczym się nie wyróżniają - to nie ma sensu. Jeżeli ktoś przyjeżdża na testy - tutaj trawa powinna się palić! A ja tego blasku i iskry nie widziałem..."

Kolejny mecz sparingowy Stomil Olsztyn rozegra w piątek 12 lipca. Rywal będzie zdecydowanie silniejszy - Wigry Suwałki. Początek spotkania w Bartoszycach o 12:00. W weekend "Duma Warmii" wyjeżdża na drugi obóz przygotowawczy - do Kórnika.

10 lipca 2019 - Morąg (Stadion Miejski)
Huragan Morąg - Stomil Olsztyn 1-1 (0-0)
Anton Kołosow 58' (karny) - Mateusz Cetnarski 90' (karny)

Huragan Morąg: Mateusz Lawrenc - zawodnik testowany, Adam Paliwoda, zawodnik testowany, zawodnik testowany - Dawid Bogdański, Michał Ressel, zawodnik testowany, Piotr Łysiak, Mateusz Szmydt - Anton Kołosow. W II połowie grali także: Szymon Zalewski - Wiktor Matracki, Cezary Januszkiewicz, Aleksander Tomasz, Daniel Michałowski, Konrad Kierstan, Michał Bartkowski, czterech zawodników testowanych.

Stomil Olsztyn: (I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Ołeh Tarasenko, Jakub Mosakowski, Lukáš Kubáň - Bartłomiej Niedziela, Wojciech Hajda, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Artur Siemaszko - Szymon Sobczak. (II połowa) Michał Leszczyński - Wojciech Dziemidowicz, Aleksander Kowalski, Jakub Tecław, Patryk Baran - Karol Landowski, Jakub Jurczak, Mateusz Cetnarski, Nikolas Wróblewski (58 Koki Hinokio), Daniel Smuga - Maciej Gaszka.