Aktualności
09.07.2019

Konrad Bukowiecki złotym medalistą Uniwersjady!

Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn Konrad Bukowiecki wywalczył w Neapolu złoty medal 30. Letniej Uniwersjady. W konkursie pchnięcia kulą nie miał sobie równych. Wynikiem 21 metrów 54 centymetry ustanowił także nowy rekord tej imprezy. Z dobrej strony w konkursie strzeleckim pokazał się także Maciej Kowalewicz.

Foto: Paweł Skraba

Bukowiecki w finale pchnięcia kulą dominował od pierwszej kolejki. Na otwarcie uzystkał 20,63 metra. Później spalił dwie próby. W czwartej kolejce umocnił się jednak na prowadzeniu (21,00 m), a w piątej posłał kulę ponad pół metra dalej – 21,54 m. To nowy rekord Uniwersjady - poprawiony po... 34 latach!

"Bardzo się cieszę, że wygrałem. Taki był cel! A że przy okazji pobiłem rekord Uniwersjady - to już w ogóle super! Byłem dobrze zmobilizowany, bo widziałem, że chłopaki pchają coraz dalej i zbliżają się do mnie. A wiedziałem, że 20,63 to wynik, który mogą pchnąć. Więc wiedziałem, że muszę pchnąć jeszcze dalej. Gdy uzyskałem 21,00 stwierdziłem, że trzeba jeszcze dołożyć" - komentował tuż po starcie.

Dla Konrada to drugi w karierze medal Letniej Uniwersjady. Dwa lata temu na Tajwanie wywalczył srebro. Teraz przed nim kolejny ważny start. Będzie bronił złota Mistrzostw Europy U23 w Lekkiej Atletyce. Impreza rozpoczyna się już 11 lipca w szwedzkim Gävle.

Z dobrej strony w konkursie strzeleckim pokazał się także Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn). W parze z Natalią Kochańską - w konkurencji karabinu pneumatycznego - po eliminacjach zajmował pierwsze miejsce. W drugiej rundzie Polacy zostali jednak sklasyfikowani na piątej pozycji.

Wcześniej student turystyki i rekreacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zajął 9 miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów mężczyzn. "Miałem taki sam wynik jak 7 i 8 zawodnik a do finału wchodzi 8 zawodników. O awansie zadecydowała ilość wewnętrznych dziesiątek" - skomentował Maciej.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: