Aktualności
08.07.2019

Siatkarska kadra nie do zatrzymania na Uniwersjadzie w Neapolu

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn może już cieszyć się z awansu do ćwierćfinału 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Drużyna, którą opiekują się Paweł Woicki i Daniel Pliński wygrała zdecydowanie swoje trzy pierwsze mecze nie oddając choćby seta Brazylijczykom, Francuzom i Irańczykom.

Foto: Paweł Skraba

Po pierwszym, nieco nerwowym spotkaniu z Brazylią - wygranym 3-0 (25:22, 25:11, 25:23) - Polacy nabrali pewności siebie i kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Jak podkreślają - celem jest zdobycie medalu.

"Najbardziej jestem zadowolony z gry. Trzy świetne spotkania rozegrane. Pierwsze może najbardziej nerwowe. Ale później gra była dojrzała i w tych trzech meczach przewyższaliśmy wszystkich dojrzałością i doświadczeniem chłopaków" - chwalił swoich podopiecznych trener Paweł Woicki.

"Celem jest medal. Ten mniejszy - czyli wyjście z grupy - już zrealizowaliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wszystkie mecze poszły w miarę gładko, po 3-0. Turniej jest długi, a nie musieliśmy zmarnować za dużo sił" - podkreślał po meczu z Iranem Jan Nowakowski.

"Czujemy się pewni od początku. Przed meczem z Brazylią ciężko było stwierdzić, jak to będzie wyglądało. Gramy mądrze i odpowiedzialnie od pierwszego spotkania. Pewność siebie też jest kluczowa. Ręka nam nie drży" - dodał Łukasz Kozub.

Polacy rywalizację w fazie grupowej zakończą meczem z Kanadą - we wtorek 9 lipca. Faza pucharowa rozpocznie się w czwartek 11 lipca, a finał turnieju siatkarskiego na Uniwersjadzie zaplanowano na sobotę 13 lipca. Trzymamy kciuki!

Polska – Brazylia 3:0 (25:22, 25:11, 25:23)
Polska: Kozub, Halaba, Lemański, Filipiak, Semeniuk, Nowakowski, Masłowski (libero).

Polska – Francja 3:0 (25:14, 25:22, 25:19)
Polska: Kozub, Halaba, Lemański, Filipiak, Semeniuk, Nowakowski, Masłowski (libero) oraz Niemiec.

Polska – Iran 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)
Polska: Kozub, Halaba, Lemański, Filipiak, Semeniuk, Nowakowski, Masłowski (libero) oraz Niemiec, Gruszczyński, Lipiński.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: