Aktualności
03.07.2019

Klaudia Maruszewska i Konrad Bukowiecki w kadrze na ME U23 w Gävle

Oszczepniczka Klaudia Maruszewska i kulomiot Konrad Bukowiecki znaleźli się w polskiej kadrze na 12. Mistrzostwa Europy U23 w Lekkiej Atletyce w Gävle. Do Szwecji poleci 56 polskich sportowców. Rywalizację zaplanowano w dniach 11-14 lipca. Czy lekkoatleci z klubu AZS UWM Olsztyn zdobędą medale?

Foto: Paweł Skraba

Klaudia Maruszewska zdobyła ostatnio złoty medal Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce U-23. W Lublinie oszczepniczka klubu AZS UWM Olsztyn i studentka Wydział Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie nie miała sobie równych! Rzuciła 53,52 metra.

"Choć dla Was wynik może być średni, to wspólnie z trenerem stwierdzamy, że to bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy. Widać postęp w technice, której brakowało" - oceniła Klaudia. W tym roku rzucała już dalej - 55,38 metra w Jenie, gdzie wywalczyła minimum na ME. Wcześniej zdobyła też srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski.

Faworytem do złotego medalu Mistrzostw Europy U23 w pchnięciu kulą będzie Konrad Bukowiecki. Będzie zresztą bronił tytułu wywalczonego dwa lata temu. Niedawno podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie uzyskał 21 metrów 97 centymetrów. Jest zdecydowanym liderem europejskich tabel.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: