Aktualności
17.06.2019

Siatkarze z UWM z medalem także na plaży!

Po srebrnym medalu wywalczonym przez drużynę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Mężczyzn, z medalu cieszą się także Jakub Zabłocki i Rafał Maluchnik. Na plaży w Gdyni sięgnęli po brąz.

Rafał Maluchnik i Jakub Zabłocki nie byli faworytami finałów. Awansowali do nich zajmując piąte miejsce w turnieju półfinałowym w Warszawie. Nad morzem jednak grali znakomicie. Wygrali pierwsze trzy spotkania i stało się jasne, że rywale będą musieli się z nimi liczyć.

"Turniej był bardzo ciężki. Zagraliśmy 7 meczów. Dużo zależało też od losowania i drabinki turniejowej. Ułożyło nam się to tak, że pierwsze trzy mecze mieliśmy teoretycznie łatwiejsze. To nie była oczywiście formalność, ale byliśmy takim małym faworytem. Dopiero od ćwierćfinałów graliśmy totalnie bez presji i to zaowocowało" - przyznaje Rafał Maluchnik.

W turnieju finałowym, który odbył się w dniach 14-16 czerwca w Gdyni, przegrali tylko dwa spotkania. W półfinale reprezentantom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zabrakło naprawdę niewiele, by pokonać parę Michał Głowacki i Michał Witkoś (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku). Kortowski duet przegrał po tie-breaku 1-2 (15-21, 21-19, 13-15). "Zabrakło troszkę szczęścia. Para Głowacki/Witkoś nie była w tym meczu dużo lepsza. Odskoczyli nam na początku tie-breaka i nie zdołaliśmy ich dogonić."

W meczu o brązowy medal Maluchnik i Zabłocki zmierzyli się z Karolem Borkowskim i Jakubem Makarem (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie). Wygrali po zaciętym meczu 2:1 (21:18, 18:21, 15:9). "To dla nas ogromny sukces. Na pewno przed turniejem bralibyśmy ten brąz w ciemno. Chociaż teraz czujemy też lekki niedosyt, ponieważ niewiele brakowało, żeby zagrać w finale. Ale w Polsce poziom akademickiej siatkówki plażowej jest naprawdę wysoki. Bardzo się cieszymy!" - kończy Rafał Maluchnik, który zamienił właśnie drugoligowy AZS UWM Olsztyn na Olimpię Sulęcin.

Po złoto sięgnęli Michał Głowacki i Michał Witkoś (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku) pokonując również 2-1 z Adama Maniosa i Michała Koryckiego (Społeczna Akademia Nauk w Łodzi).

Z Rafałem Maluchnikiem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przypomnijmy, że drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdobyła w tym roku także srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn. Finałowy truniej odbył się w maju w Rzeszowie. O tym także poczytacie i posłuchacie na naszej stronie.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: