Aktualności
07.06.2019

Jarosław Knopik i Łukasz Zakreta w Magazynie Sportowym Radia UWM FM

Od 2 do 7 lipca w Starych Jabłonkach spotkają się najlepsze żeńskie i męskie reprezentacje piłki ręcznej plażowej. O przygotowaniach do Mistrzostw Europy w Magazynie Sportowym Radia UWM FM opowiadali: trener Polaków Jarosław Knopik i pochodzący z Olsztyna bramkarz naszej kadry Łukasz Zakreta. Zapytaliśmy także o zmiany w kadrze Warmii Enega Olsztyn, z którą szkoleniowiec związał się kontraktem na kolejne dwa lata.

"Na początku roku spotkaliśmy się w Gliwicach. Tam powstał ten ogólny zarys i plan tego, co będziemy robić po zakończeniu rozgrywek. Na razie wszystko idzie zgodnie z naszymi założeniami. Są drobne problemy, bo niektórzy zawodnicy po sezonie i w trakcie zgrupowania odczuwają pewne dolegliwości. Ale mam nadzieję, że  uda się wszystkich przygotować i w pełnym składzie wystąpimy na Mistrzostwach Europy" - mówił trener męskiej kadry Jarosław Knopik. "Jesteśmy po pierwszym zgrupowaniu w Sierpcu, gdzie jeszcze nie rozgrywaliśmy żadnych spotkań. W poniedziałek zaczynamy kolejne tygodniowe zgrupowanie w Płocku, które będzie zakończone najprawdopodobniej dwoma meczami testowymi. Obecnie w kadrze znajduje się siedemnastu zawodników. Musimy tę liczbę zweryfikować do dwunastki. Ta decyzja zostanie podjęta po turnieju w Płocku" - dodaje szkoleniowiec.

Rywalami Polaków w fazie grupowej Mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach będą reprezentacje Szwecji, Francji, Węgier i Czarnogóry.

Z Jarosławem Knopikiem i Łukaszem Zakretą spotkał się Sebastian Chrostowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Z trenerem Jarosławem Knopikiem rozmawialiśmy też o zmianach w kadrze Warmii Energa Olsztyn, z którą związał się kontraktem na kolejne dwa lata. Drużynę wzmocnili ostatnio: skrzydłowy Dawid Mięsopust, rozgrywający Miłosz Rupp oraz młody bramkarz Daniel Makowski. Opuścili ją natomiast Radosław Dzieniszewski i Viktor Olewniczak. Najprawdopodobniej do Pogoni Szczecin odejdzie także bramkarz Mateusz Gawryś.

Warmia Energa Olsztyn przygotowania do nowego sezonu pierwszej ligi piłki ręcznej rozpocznie 5 sierpnia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: