Aktualności
03.06.2019

Siatkarze z UWM zdobędą medal także na plaży?

Rafał Maluchnik i Jakub Zabłocki awansowali do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. W półfinałowym turnieju w Warszawie zajęli trzecie miejsce. O medale dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie powalczą od 14 do 16 czerwca w Gdyni.

Jakub Zabłocki to drugi libero wystąpującego w PlusLidze Indykpolu AZS Olsztyn. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie studiuje ekonomię menedżerską i doradztwo finansowe. Natomiast występujący do tej pory w drugoligowym zespole AZS-u UWM Olsztyn Rafał Maluchnik to student bezpieczeństwa narodowego. Gra na pozycji rozgrywającego.

Dlaczego zdecydowali się wystartować razem w Akademickich Mistrzostwach Polski? "Pomysł był niespodziewany. Spotkaliśmy się i postanowiliśmy, że stworzymy duet akademicki. Mieliśmy tylko taki problem, że jesteśmy broniącymi zawodnikami. I jeden z nas musi skakać do bloku. Padło na mnie" - mówi Rafał, który na plaży gra już od ponad 10 lat. "Od młodzika. Trenowałem u Czesława Kolpego. Od kilku lat jeżdżę na takie turnieje. Raz nawet udało mi się pojechać na finał Mistrzostw Polski i zagrać z parami kadrowymi." Dwa lata temu w parze z Jakubem Makarem zdobył brązowy medal AMP-ów w siatkówce plażowej.

Mniej doświadczony na piasku jest Jakub Zabłocki. "Moje doświadczenia nie są zbyt bogate. To odskocznia od sezonu halowego. Żeby coś robić i nie siedzieć bezczynnie" - przyznaje.

Z Jakubem Zabłockim i Rafałem Maluchnikiem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Jaki cel kortowska para stawia sobie przed turniejem finałowym? "Mamy nadzieję, że w nim namieszamy. Chcemy się dobrze bawić i to jest nasz cel. A wynik jest sprawą drugorzędną. Jak się uda - będzie super. A jak nie - nie będziemy rozpaczali" - mówi Kuba. "Poziom będzie wyższy niż na półfinałach. Na pewno nie jedziemy tam z presją, że musimy przywieźć medal. To, co ugramy to będzie nasze. Przed półfinałami praktycznie nie trenowaliśmy. Może teraz potrenujemy i coś z tego będzie" - dodaje Rafał.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: