Aktualności
03.06.2019

Paolo Montagnani zapowiada walkę o czołowe pozycje w PlusLidze

Indykpol AZS Olsztyn oficjalnie zaprezentował swojego nowego trenera. Włoski szkoleniowiec Paolo Montagnani spotkał się już ze swoimi współpracownikami oraz kilkoma zawodnikami. Podczas konferencji prasowej zdradził także o co walczyć będą akademicy w sezonie 2019/2020 PlusLigi.

Indykpol AZS Olsztyn t to pierwszy polski klub, w którym będzie pracował włoski szkoleniowiec. W swojej karierze prowadził m.in. włoskie drużyny Fonteviva Livorono, Tomei Livorno, Prisma Taranto czy Pallavolo Padova oraz japoński Suntory Sunbirds, z którym w 2013 roku wygrał prestiżowy Puchar Kurowashiki. Trenował również reprezentację Włoch podczas Ligi Światowej w 2012 roku.

"Decyzja o podjęciu pracy w Polsce była dla mnie bardzo łatwa" – przyznaje Paolo Montagnani. "Każdy, kogo znam, dobrze wypowiadał się o olsztyńskim klubie. Drużyna powinna wrócić do ligowej czołówki. Praca w Olsztynie to dla mnie szansa na rozwój. We Włoszech Plusliga oraz Indykpol AZS Olsztyn cieszą się bardzo dobrą opinią. Wybór dla mnie był prosty, bo chcę cały czas poprawiać swój warsztat trenerski, a tutaj będę miał do tego okazję. Widzę u prezesa Jankowskiego ducha rywalizacji, motywację do pracy i to będzie naszym kluczowym hasłem na przyszły sezon. W klubie widzę dużo entuzjazmu. Wszyscy są bardzo zmotywowani, aby zagrać dobry sezon."

Sebastian Chrostowski spotkał się także z prezesem Indykpolu AZS Olsztyn. Tomasz Jankowski przybliżył nam kulisy decyzji o zatrudnieniu włoskiego szkoleniowca oraz zdradził o co walczyć będą akademicy w sezonie 2019/2020.

Paolo Montagnani spędził w Polsce tylko kilka dni. Wróci do Olsztyna w sierpniu, by zacząć pracę z zespołem.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: