20.05.2019

Pięć medali Mistrzostw Polski dla pływaków AZS-u UWM Olsztyn

Reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn - Justyna Burska, Krzysztof Pielowski i Bartłomiej Koziejko - zdobyli pięć medali Mistrzostw Polski seniorów w pływaniu. Gospodarzem imprezy była olsztyńska Aquasfera. A kortowscy pływacy opowiedzieli o swoim starcie w studiu Radia UWM FM.

Najbardziej doświadczony z reprezentantów AZS-u UWM Olsztyn Krzysztof Pielowski cieszył się z dwóch srebrnych medali: na dystansie 800 metrów i 1500 metrów stylem dowolnym. Brąz w drugiej z konkurencji zdobył najmłodszy w kortowskiej ekipie Bartłomiej Koziejko. Był też trzeci na 400 metrów. Zdobył też dwa srebrne krążki w kategorii młodzieżowej.

Ostatniego dnia imprezy Justyna Burska wywalczyła brąz na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym. Wcześniej zajęła czwarte miejsce na 800 metrów.

Medaliści z Kortowa byli gośćmi Magazynu Sportowego Radia UWM FM. O swoim starcie opowiedzieli Sebastianowi Chrostowskiemu i Piotrowi Szauerowi. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Mistrzostwa Polski w pływaniu odbyły się w dniach 17-19 maja. W Olsztynie został jeszcze jeden medal. Brąz na dystansie 800 metrów stylem dowolnym wywalczyła Ewa Jaszczuk z Kormorana Olsztyn.