18.05.2019

Efektowna porażka Stomilu na koniec sezonu

Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie 2-5 (0-1) ze Stalą Mielec w meczu ostatniej kolejki sezonu 2018/2019 Fortuna 1 Ligi. "Duma Warmii" kończy rozgrywki na 11. miejscu w tabeli. Przed piłkarzami teraz zasłużony odpoczynek i... rozmowy o przyszłości w "biało-niebieskich" barwach.

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że mecz zakończy się tak wysokim wynikiem. Trener Piotr Zajączkowski postawił w wyjściowym składzie na czterech młodzieżowców - zapewne po to, by powalczyć jeszcze o wyższe miejsce w rankigu Pro Junior System. W bramce Piotra Skibę zastąpił też Michał Leszczyński.

Goście objęli prowadzenie w 15 minucie po strzale Adriana Paluchowskiego. Kolejne bramki padały już po przerwie. Stomil odpowiedział dopiero, gdy przy stanie 0-4. Trafienia Grzegorza Lecha i Macieja Pałaszewskiego zmniejszyły rozmiary porażki. Ale przed ostatnim gwizdkiem mielczanie dorzucili jeszcze jednego gola.

"Chcieliśmy godnie pożegnać się z kibicami i podziękować za wspaniały doping. Zespół Stali pokazał klasę, dobry futbol i był skuteczny. My zagraliśmy słabiej w obronie. Zapominamy o tym spotkaniu. Bardzo się cieszę, że utrzymaliśmy się w lidze i to było celem nadrzędnym. To była bardzo dobra runda dla Stomilu!" - podsumował trener Zajączkowski. I dodał: "Rozmawiamy na temat przyszłego sezonu. Mamy wstępny plan przygotowań, wiemy z kim gramy sparingi i gdzie pojedziemy na obóz."

Posłuchajcie też, co po ostatnim spotkaniu tego sezonu powiedzieli: Grzegorz Lech i Maciej Pałaszewski.

Jak zmieni się kadra "Dumy Warmii"? O tym rozmawialiśmy niedawno w audycji Sektor Stomilu. Posłuchajcie!