Aktualności
13.05.2019

Mistrzowie Polski za silni dla Jeziorowców

Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers przegrał na własnym boisku z  Lowlanders Białystok 7-48 (0-7, 0-21, 0-7, 7-13). Jeziorowcy tylko momentami byli w stanie nawiązać równą walkę z aktualnym Mistrzem Polski. W najbliższej kolejce o punkty w Lidze Futbolu Amerykańskiego powalczą na wyjeździe z Armią Poznań.

Foto: Kacper Kirklewski

Lakersi rozpoczęli mecz z ekipą z Białegostoku odważnie. I choć pierwsi przyłożenie zaliczyli goście, chwilę później udanym kopnięciem popisał się Rafał Miara. Sędziowie jednak uznali je za niecelne. To być może trochę podcięło skrzydła Jeziorowcom.

O wysokim zwycięstwie Lowlanders zadecydowała druga kwarta, wygrana przez Mistrzów Polski 21-0. Pozostałe były bardziej wyrównane. Dlatego zawodnicy trenera Gray'a Levy'ego - choć przegrali spotkanie wysoko - widzą pozytywy w swojej grze. "Mecz możemy na pewno ocenić lepiej niż wcześniejsze spotkanie z Warsaw Mets. Zagraliśmy zupełnie inny futbol, zdobyliśmy pierwsze punkty i to z Mistrzem Polski. Standardowo pojawiło się też mnóstwo niepotrzebnych błędów. Może inaczej by się to potoczyło, gdybyśmy się trochę bardziej skupili" - mówił Bartek Krom.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z Piotrem Materną i Przemysławem Macem. Posłuchajcie, jak oni ocenili mecz z Lowlanders Białystok i szanse na zwycięstwo w kolejnym spotkaniu LFA1.

W niedzielę 19 maja Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers zagra na wyjeździe z Armią Pozań. Dwa tygodnie później zakończy sezon 2019 domowym spotkaniem z Seahawks Gdynia. Jeziorowcy podejmą rywala na... stanionie Stomilu przy ul. Piłsudskiego! W tabeli grupy północnej LFA 1 wciąż zajmują czwarte miejsce.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: