Aktualności
12.05.2019

Siatkarze z UWM srebrnymi medalistami Akademickich Mistrzostw Polski!

Drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdobyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn. W finale turnieju w Rzeszowie musiała uznać wyższość Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Podopieczni Grzegorza Krzana przegrali 1-3. Wygrali natomiast klasyfikację wśród uniwersytetów.

W drodze do finału drużyna UWM wygrała wszystkie pięć spotkań. W fazie grupowej okazała się najlepsza, pokonując kolejno: WSIiZ Rzeszów, URZ Rzeszów oraz PWSZ Racibórz. W ćwierćfinale zwyciężyła 2-1 z Politechniką Częstochowską a w półfinale nie dała szans Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Katowicach (2-0).

Finałowy mecz rozpoczął się od zdecydowanego zwycięstwa faworyta rozgrywek z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu 25-14. W składzie drużyny z Opola występowali zawodnicy grający w PlusLidze, m.in. Paweł Pietraszko z Indykpolu AZS Olsztyn, Mateusz Malinowski i Marcin Waliński z Aluronu Virtu Zawiercie, Bartłomiej Lemański i Mateusz Masłowski z Asseco Resovii Rzeszów, Marcin Komenda z GKS Katowice oraz Michał Filip i Norbert Huber z Cerradu Czarnych Radom.

Akademicy z Olsztyna byli w stanie nawiązać walkę jedynie w drugiej partii, którą wygrali 27-25. W trzeciej i czwartej ponownie przegrali 13-25 i 17-25.

Przed rokiem w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zajął siódme miejsce. Wygrał jednak - podobnie jak w Rzeszowie - klasyfikację wśród uniwersytetów. Gratulujemy!

Gośćmi Magazynu Sportowego Radia UWM FM byli trener drużyny UWM Grzegorz Krzan oraz rozgrywający Karol Jankiewicz. Rozmawiał z nimi Piotr Szauer. Posłuchajcie, jak podsumowali turniej.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: